Skocz do zawartości

rozproszone światło


bbandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem chciałbym uzyskać efekt takiego światła jak na tym obrazku po lewej:

3292360626_c54936fd2d.jpg

tylko za bardzo nie wiem jakiego światła użyć próbowałem spot lightem ale krawędzie poświaty są ostre a chciałbym uzyskac taki efekt rozproszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w spot light masz opcje dotyczące kątów rozchodzenia się światła. Wychodzą wtedy jakby dwa stożki wewnętrzny o maksymalnym natężeniu światła i zewnętrzny o zerowym natężeniu (czyli nie świeci już wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o utworzenie efektu porównywalnego z tym jaki ma projektor w kinie albo po prostu latarka w jakimś zapylonym miejscu, to służę pomocą.

 

1. Na początku, zaraz po utworzeniu spotlighta, ustawiasz w rolecie dot. refletora parametr "Deacy" na Inverse Square i zostawiasz domyślną wartość 3 ( ale polecam się pobawić).

 

2. Potem przechodzisz do rolety Atmosferic & Effects, czy coś takiego i dodajesz efekt Volume Light

 

3. Klikasz setup i zmieniasz parametr Desinty na 100

 

Jakby cuś nie chodziło, to odpisz, wyślę jakiegoś videotutka ;)

 

PS Mogłem coś pominąć, bo robię to z głowy, więc nie martw się, jeśli nie będzie działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzam poprawki do mojej powyższej wypowiedzi.

 

Ad 1. Domyślna wartość to 40 a nie 3, ale i tak warto się pobawić. Parametr Decay znajdziemy w rolecie " Intensity/Color/Attenuation"

 

Ad 2. Roleta nazywa się Atmosferes & Effects

 

Ad 3. Tutaj wszystko ok ;)

 

Btw, w tej sytuacji pasuje w rolecie General Parameters zaznaczyć opcję shadows.

 

I tak na wszelki wypadek, link do video tuta

 

http://img21.imageshack.us/img21/7184/spotlight.mp4

 

Dla niewtajemniczonych : Klikamy na link prawym przyciskiem myszy, dajemy zapisz element docelowy jako - *.mp4, zapisujemy na dysku i już!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności