Skocz do zawartości

wiciu15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem ktory owszem moze sie komus wydac glupi ale ja nie wiem jak go rozwiązac. Otóż chcialbym sprobac sił w projektowaniu samochodów i stworzyc cos podobnego z tego tutoriala:(Zaawansowany modeling w 3ds MAX-http://motionfreaks.pl/tutoriale/sieciowe/196-zaawansowany-modelling-w-3ds-max.html). I w tym problem ze kiedy chce sklonowac plane'a(SHIFT i Klonuje) to po tym wyskakuje mi okienko z opcjamii klonowania, a kolesiowi w tutorialu nie(jakby co to poczatek 3 czesci). Wiec mam pytanie jak to klonowac zeby to okienko nie wyskakiwało albo jak je wylaczyc. Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po pierwsze, to masz helpa w maksie pod F1. Okienko ma wyskakiwać, bo zaznaczasz tam pewne ważne opcje klonowania - copy, instance i reference.

 

Po drugie, kolesiowi w tutorialu nie wyskakuje okno, bo przeoczyłeś fakt, że koleś wszedł w edycje edge w edit poly. On nie klonuje już obiektów, tylko ekstruduje edge konkretnego obiektu (plane skonwertowanego do edit poly), tworząc geometrię autka. Robi się to tak jak klonowanie, zaznaczasz edge i przeciągasz z shiftem.

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden problem i ze by nie spamowac i zakladac nowego tematu zapytam tu. Dlaczego po jakimś czasie i tylko czasami przy zmianie kamery (orbitowanie przesuwanie itd.) znikaja mi wszystkie elementy sceny(wczoraj sie bawilem caly dzien i takiego czegos nie miałem). CZy to przegrzana grafika czy jakas opcja w menu(na forum znalazlem aby wylaczyc opcje display culling ale mialem wylaczona i po wlaczeniu tez niewiele dawała).

mam nadzieje ze ktos wie o co chodzi bo zara wpadne w szał z tym progrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności