Skocz do zawartości

Master and Slave i na odwrót


Orion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to wcale nie musisz sie bawic w mastery. kazda winda nt ma boot manager w ktorym ustawiasz sobie domyslny system itp. domyslam sie jednak ze chodzi o tandem xp i linuxa a na tym ostatnim sie nie znam. poszukaj w googlach wpisujac: linux xp boot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo :). Chodzi o 2 Xpeki instalowane osobno i podpięte teraz do jednego kompa. I bajer polega żeby raz można było jednego odpalić a raz drugiego bez przepinania kabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja instalowałem. Qmpel wyjechał i zostawił mi dysk. Ja mam parę ciekawych progsów i on też i chodzi o to że przecież przez najbliższy month nie będę 3 razy dziennie przepinał szyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

control palnel > system > advanced > startup and recovery

 

twoj master, jego slave, moze wykryje drugi system to wyskoczy okienko z wyborem partycji, moze pojawi sie dopiero pod winda w miejscu co podalem wyzej.

moze tez nie za dzialac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion uwazaj bo zrypiesz qumplowi XP-ka jak go odpalisz na swoim kompie - takie numery nie przechodza z w2k i wxp - zeby odpalac z jednego dysku na roznych kompach!

No przynajmniej mnie sie to nigdy nie udalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważań nad dyskami ciąg dalszy :)

Kto wie dlaczego po sformatowaniu dysku w facie rozmiar zgada się co do joty, a po sformatowaniu w ntfs rozmiar jest mniejszy o ok 150 mb ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle kiedyś podpiołem dysk kolegi z XP - odpaliłem swojego XP\'ka niby wszystko ładnie... odpinam dysk i ... mój XP się nie odpala. A z dyskami innych osób to setki razy działało. Ale miałem opad szczeny...Skończyło się na reinstalacji XP. Od tamtej pory jak ktoś dysk przynosi to odpalam Win98SE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz bios - i tam ustawiasz zeby sie bootowal albo z hd0 albo hd1 ( czy jak masz to tam oznaczone) jest na prawie kazdej plycie glownej taka opcja. a co do boot menagerow nie nie radze, po 3 dniowym wojnach o odzyskanie mbr nie radze nikomu tam majstroac, bo maly blad i masz po dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności