Skocz do zawartości

render slave economic


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

musze sobie zlozyc tani komp tylko do renderowania. tani i szybki.

dysk mam, grafe jakas mam, ram ddr400 mam. potrzebuje szybkiego proca i taniej plyty.

 

wstepnie celuje w p4 2.8 ht, jaka najtansza plyte do niego polecacie? musi obslugiwac ram ddr 400 i miec sieciowke. czy chipset mobo ma wplyw na czas renderingu?

 

moze jakis amd bedzie szybszy od powyzszego w porownywalnej cenie?

 

edit: fsb oczywiscie 800hz. glownie chodzi mi o cipset czy ma wplyw na wydajnosc proca ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak nikt nie chce to ja sie wypowiem :-)

 

chipset oczywiscie ma wplyw na wydajnosc proca ale nie jest on jakis wielki. roznica miedzy intelem, sisem czy via bedzie wynosil max max 5 % i jezeli chodzi o pentiumy to nie polecam via. posiadalem kilka plyt od via poczawszy na chipsetach p4x266 , 333 i z kazda mialem jakis problem, a tu sie proc przegrzewa a tu fsb nie wskakuje na 133 choc jest zworka itp. za to polecam z cala odpowiedzialnoscia sisa. wkurzony posprzedawalem plyty via i kupilem na sisie 648 (jeszcze bez HT) i wszystkie problemy jak reka odjal. co do chipsetu intele to sie nie wypowiem bo nie mialem.

 

ale radzilbym ci sie zastanowic jednak nad przejsciem na amd. zaoszczedzisz sporo pieniedzy a chipsety na nforce 2 nvidi sa naprade dobre a i procesory amd sa tansze i wcale nie mniej wydajne. ja posiadajac p4 chetnie zamienilbym go na jakiegos amd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chip ma wbrew pozorom duze znaczenie. dla pentiuma najlepiej kupic plyte na chipie intelowskim. w sumie zawsze tak bylo. najwydajniejszy jest i875p ale jest rownoczesnie masakrycznie drogi. jesli chcesz kupic dobra a zarazem tania plyte pod p4 to polecam MSI PT880 Neo na chipie VIA. jest on troche mniej wydajny od intelowskiego ale bodajze dwa, trzy razy tanszy... w sumie wydajnosc gorsza o pare procent ale cenowo bez porownania.

plytka ta obsluguje fsb800, ma wbudowany lan a nawet obsluguje dwukanalowe ddry 400mhz. i najwazniejsze- kosztuje ok 350 zeta. plyty na i875p zaczynaja sie od 800zeta. podobne wydajnsciowo do tej msi plytki na intelowskim i865p sa srednio o stowe drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności