Skocz do zawartości

V-ray, problemy...


Dniesteruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Aktualnie pracuję w programie 3ds max. Zdecydowałem się przenieść na inny render, więc wybór padł na V-Ray. Wcześniej używałem Mental Ray'a, i nie miałem takich problemów. Już nie raz szukałem w wyszukiwarce Google, odpowiedzi na moje problemy, choć one nie dawały żadnego rezultatu, bądź wina była z mojej strony(,np. może źle układałem frazy? :P).

 

Tak więc mam stworzoną scenę, renderuje mi się dłużej niż w Mental Ray(i nie mam tu na myśli kilka minut, render oblicza, że scena ma się renderować ponad 16h). Mam także problemy z oświetleniem, otóż jako światło daję VRaySun, a gdy chcę renderować to się okazuje, że wnętrze domu/pomieszczenia nie jest oświetlone(wcześniej mi się to nie zdarzało), być może okno/szyba nie przepuszcza promieni słonecznych? I tu jest kolejne pytanie: Jak ustawić światło/Render/obiekt(materiał), aby było wszystko widoczne. I czy da się używać takiego oświetlenia jak: "Daylight/mr Area Omni" itd. ??

 

Mam jeszcze prośbę, czy ktoś mógłby podać linki do tutoriala v-ray(choci mi tylko o ustawienia rendera oraz co za co odpowiada dane ustawienie, gdyż nawet nie wiem(pewnie podstawowej wiedzy) do czego służy "Legacy sun/sky/camera models"?

 

Parametry kompa:

Intel Pentium Dual-Core 2x2.5 Ghz(podkręcone do 2.7 GHz), DDR2 2GB, Nvidia GeForce 8600GT.

 

Z góry thx ;D Oraz za wyrozumiałość i cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności