Skocz do zawartości

WIP 2D: Slayer Girl


atheg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Atheg, wszystko fajnie, ale ja bym tego nie nazwal Finished 2D; zbyt wiele rzeczy jest zostawionych same sobie, to sie kwalifikuje co najwyzej na szkic.

Nie zrozum mnie zle, ale wiem ze stac cie na wypieszczenie tej pracy, nie raz juz pokazywales co potrafisz, i to na pewno nie jest szczytem twoich umiejetnosci. Mam nadzieje, ze spedzisz przy tym jeszcze chwile. bo fajnie sie zapowiada.

 

Milego dzionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wprawdzie jaki był twój zamysł..ale kolory trochę ze sobą nie współpracują...mocna czerwień balonu i shortów nie zostawia żadnego śladu po sobie na sąsiadujących obiektach..i te szare cienie może warto by przełamać jakąś inną barwą...

okno z psem jak już wyżej wspomniano jest super..dziewczyna też jest fajnie malowana..może zbyt jednolity ma oddcień skóry tylko..nie wiem czy znasz to..ale jeśli nie to myślę, że warto przejrzeć ten mini-tut http://www.furiae.com/popup.php?text=skintutorial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki. Dzięki za liczne komentarze. Zniknąłem na chwilę na mazury i strasznie miło mi się zrobiło jak zobaczyłem odzew na rysunek. Spieszę odpowiadać.

Cyanide: Słucha się słucha :) Z głową chyba rzeczywiście popracuję.

Icecold: Chyba bardzo potrzebowałem takiego komentarza. Zmnieniam kwalifikację prawną czynu na WIP :) Strasznie mi miło, że wierzysz w moje umiejetności, bo na tym forum oceniam się jako rysownika co najwyżej średniego. Niech to w każdym razie będzie dla mnie impuls do popracowania nad tą ilustracją wbrew lenistwu i charakterowi. Generalnie czas leci a ja niezmiennie ma problem z przechodzeniem z fazy szkicu do czegoś więcej. Co gorsza potrafię "psuć" sobie dobre szkice, ale staram się z tym walczyć. Jeszcze raz dzięki.

Sliterin: Nawet nie licz na zmianę logo :) Popracować, popracuję!

SBT77: Z ustawieniami często eksperymentuję, ale krycie na nacisk jak najbardziej. Co do akwareli to uważam ją za zupełnie inny sport i chyba bym się nie odważył na taki eksperyment (swoją droga postaram się zupdate'ować teczkę niebawem, bo troche nowych akwarel popełniłem tego lata). Szkice ołówkowe pod rysunki robię prawie zawsze. Bez ołówka żyć nie umiem. Pozdrowienia serdeczne.

avant.garde, emmilius: Skoro już obiecałem nad tym poracować to stopę również wezmę na warsztat :) Ale chyba bez silenia się na ideał :) Niemniej jednak co do delikatności to trudno wam odmówić racji.

MaciekG: Złapałeś mnie w telemarku. Kolor wciąż jest moja bardzo słaba stroną. Obiecuję poprawę. Dzięki za tut, kiedyś na niego trafiłem już ale umknał dawno z pamięci. Chętnie sobię odświeżę. Psy bardzo lubię i jak żadko do czego podchodzę do nich na luzie, może dlatego wychodzą dobrze... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czas leci a ja niezmiennie ma problem z przechodzeniem z fazy szkicu do czegoś więcej. Co gorsza potrafię "psuć" sobie dobre szkice, ale staram się z tym walczyć. Jeszcze raz dzięki.

jakis czas temu wrzuciłem do wątku tutoriale 2d kanał fenga zhu na youtube onw jednym z nich pokazuje jak łatwo przejsc z fazy szkicu do wykończonej pracy

 

czyrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak chodzi przede wszystkim o walor, a konkretniej o brak płynnych przejść między różnymi walorami. Atheg, spróbuj czy uda ci się jednym pociągnięciem brusha zrobić tak:

 

2llkoht.jpg

 

U mnie to jest jedno maźnięcie pędzlem, u Ciebie też powinno tak się dać zrobić. I tak nie jest tak jak powinno być, raz że mam marny tablet, dwa że mało wyrobioną rękę, ale jako przykład ok...

Jeśli nie da się u Ciebie tak zrobić to imo coś masz nie teges z ustawieniami. Ja to mówię z własnego doświadczenia. Ten maz zrobiłem w GIMPie, różnych klonów PSa nie udało mi się zmusić żeby pod tym względem pracowały tak jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, przykład dobry. Ale problem, o którym mówisz musi chyba leżeć gdzieś indziej (choć fajnie by było gdyby to była tylko kwestia ustawień). Za zrobieniem takiego maźnięcia nie mam kłopotu ale czasem mi się wydaje, że nie do końca rozumiem jak powinieniem na tablecie pracować. Dzieki za podpowiedź i chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności