Skocz do zawartości

Renderowanie "na kilka razy"?


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Hell'o

 

Wielokrotnie spotykałem się z hasłem "renderowałem coś na kilka razy", robimy tak kiedy nasza scena nie pociąga wszystkich modeli, efektów etc. na jednym renderze. I mam teraz scenę w której mam sporo glossów a dodatkowo samochód, na który nadać chciałem motion blur (oczywiście VRay). Scena renderuje się kolosalnie długo, więc chciałbym zrenderować autko osobno a blur nadać np. w photoshopie. Pytanie, jak to zrobić z zachowaniem świecenia, odbić czy cieni na autku? Schowanie obiektów poza autem oczywiście nie daje nic a potrzebuje go mieć jakby wyselekcjonowanego... na pewno wiecie o co mi chosi...

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja wiem czym mniej więcej są "render elements" ale nie bardzo umiem z tego skorzystać aby uzyskać w.w. efekt. No ale mimo to dzięki za... pomoc...

 

Doczytałem się dwóch rzeczy: jedna mówi o tym, że max w przeciwieństwie do np. Maya czy XSI nie posiada możliwości renderowania samych obiektów zachowując ich GI cienie itp.

 

Drugi tekst wyjaśnia działanie opcji SELECTED w AREA TO RENDER w okienku RENDERED FRAME. Jednak mimo zaznaczonej tej opcji VRay renderuje mi wszystkie obiekty normalnie. Czy to działa tyko dla MENTAL'a? :(

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa.. Jak na pierwsze przebiegnięcie oczami po tekście znajduje się taki kwiatek:

"I prefer TGAs to JPGs as they are 32-Bit, and can hold much more color Information than the normal 8-Bit JPG file. Another bonus is that they support having a built-in alpha channe."

To człowiek zaczyna wątpić w jakość owego tutka, bo niestety można się nauczyć źle pewne rzeczy robić i potem utrudnia się sobie pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności