Skocz do zawartości

Problem z tabletem Volito 2 [piórko]


Altharis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jakiś czas temu zaobserwowałam zmianę w działaniu mojego volito 2. Problem polega na tym, że muszę mocno dociskać piórko (mimo najlżejszego ustawienia nacisku końcówki), aby "kliknęło" bądź zaczęło rysować. W związku z tym, rysując z włączoną siłą nacisku, nie jestem w stanie narysować najcieńszych i średnich linii. Gdy próbuję to zrobić, niezależnie od mojego ruchu piórkiem, zawsze powstaje krótka, cienka, prosta kreska. Tak więc, nacisk nie działa jakby od 0% do 70% (gdzie 0 to najcieńsza linia, a 100 najgrubsza), mam nadzieję, że wyrażam się jasno. Całkowicie uniemożliwia mi to rysowanie.

 

Wcześniej wystarczyło naprawdę bardzo, bardzo delikatnie dotknąć rysikiem powierzchni tabletu, alby "kliknął". Bardzo proszę o pomoc, może są jakieś ustawienia, o których nie wiem? W Photoshopie i Tablet Properties wszystko jest dobrze ustawione.

 

Pozdrawiam,

Daria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli pod windowsem masz zainstalowaną aplikacje do Volito2, tą z regulacją twardości, trybami itd., to gdy trzymając Ctrl klikniesz na przycisk, zdaje się 'About' lub coś w tym stylu, to wyświetli się okno diagnostyczne. Można tam sprawdzić,czy rzeczywiście tablet nie łapie nacisku, czy przyczyny szukać gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przybysz - dzięki za odpowiedź. to dzwine, bo według narzędzia diagnostycznego, tablet łapie dobrze nacisk... Mógłbyś mi doradzić, jak znaleźć przyczynę problemu? Zainstalowałam nowe sterowniki do windows 7, ale dalej to samo.

Tablet w photoshopie jakby łapie nacisk dopiero od, powiedzmy 300 (do 511) i zacina się, nie ma szansy na narysowanie płynnej, giętkiej i do tego cienkiej linii. Może faktycznie problem nie leży w sprzęcie, ale co zrobić? Próbowałam szukać na Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałam tablet znajomemu, do sprawdzenia na XP-ku

Dobre posunięcie.

Windows 7 sam w sobie wspiera tablety, rozpoznawanie pisama itd. Ale niestety coś się gryzie ze sterownikami wacoma. Puki nie powyłączałem w systemie wszelkich opcji związanych z tabletami (w tym jednej usługi systemu) to działy się różne, dziwne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre posunięcie.

Windows 7 sam w sobie wspiera tablety, rozpoznawanie pisama itd. Ale niestety coś się gryzie ze sterownikami wacoma. Puki nie powyłączałem w systemie wszelkich opcji związanych z tabletami (w tym jednej usługi systemu) to działy się różne, dziwne rzeczy.

 

dobrze wiedzieć, dzięki. Co do tej usługi systemu to chyba wiem o czym mówisz i też to zrobiłam - w efekcie powierzchnia odwzorowania tabletu na monitorze zmniejszyła się do jakiś 3 na 3cm w lewym górnym rogu monitora... hmm..

U znajomego na XP tablet w ogóle nie został znaleziony i wyskakiwały "jakieś błedy" po instalacji sterów.. :) Chyba jednak kupię jutro tego intuosa3, najwyżej wrócę do XP..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności