Skocz do zawartości

[Pytanie] Tworzenie ubrań dla postaci


graphic

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad technicznym aspektem tworzenia ubrań dla postaci. Od pewnego czasu dłubie sobie w wolnych chwilach postać. Nie wiem jak rozplanować siatkę ubrań, pasków itd. Czy postać i ubrania muszą być jedna bryłą czy lepiej robić to oddzielnie? Jeśli oddzielnie to czy niewidoczne elementy ciała usuwać? Jeśli jest to np jakaś suknia gdzie przylega ona do ciała a na dole jest luźna to czy modelować też całość wnętrza takiej sukni? Pytam bo nigdy nie robiłem postaci;]

 

elfka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Osobna bryła jeśli potrzeba. Jeśli pasek jest np. na klacie to osobna jest niepotrzebna na lowpoly. Ukrywać mesh pod spodem zależnie od potrzeb, nie robić w środku jak nie potrzeba, korzystać z dwustronnych face-ów na sukienkach.

 

Zwisająca szmatka w przypadku Twojego modelu jest okej, o ile jest są to pojedyńcze poly.

Paski i klamra na klacie mogą być na texturze, tak samo pasek na biodrach i wciecia na przedramionach od rękawic. O ile bryła za bardzo nie odstaje, nie modelujemy low tylko palimy lub malujemy na texturce.

 

Siatka na dłoniach za gęsta, na twarzy też, nie ma potrzeby takiego ładowania geometrii o ile ten model to low.

Widze ze masz 17k, rozumiem, że to nie skończone jeszcze i nie zoptymalizowane, ale z tym co masz powienieneś się zmieścić w 5k z powodzeniem.

 

Najlepiej zrobic najpier highpoly, później retopologie dla low.

 

Przykładowy workflow: http://en.9jcg.com/comm_pages/blog_content-art-180.htm

W tym przypadku kolo ma paski od kabury na osobnym meshu, minusem jest to, że nieco więcej poly i nieco trudniej się skinuje, plusem jest, że można tę kaburę zdjąć w razie potrzeby oraz, że geometria jednak swój efekt robi. Podsumowując, osobna kabura była dobrym ruchem:)

 

Pozdrawiam, sorki za zamęt stylistyczny ale na szybko naklepałem:)

Edytowane przez Levus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Jeszcze jedno. Nie wiem jak rozwiązać siatkę w miejscu gdzie suknia przylega do piersi. Do samych piersi przylega a między nimi powinna znajdować się wnęka z pustym miejscem. Czy ta wnękę modelować czy zostawić pustą bez żadnych face'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności