Skocz do zawartości

linux


bawarski iluminata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja siedze na auroxie :) i powiem tak:

Nie mam nic ani do Windy ani do Pingwina, ale jeśli chodzi o geniusz B.G. to powiem \"thats sucks\" Po prostu udało mu się i tyle, a reszta to komercha i polityka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne jakby wyszla wersja maxa pod linuxa, to siedzialbym przez 90% czasu tylko na linuxie.

osobiscie uzywam slackware zmodyfikowanego przez siebie, ogolnie dystrybucje ta polecam wszystkim, bo sprawdzilem naprawde wiele i ta okazala sie najdogodniejsza i najszybsza w dzialniu, o stabilnosci nie wspominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym linuksiarzem i dopiero raczkuję wraz z Mandrake\'iem 9.2... a max na linuxie? no chyba, że przez emulator, ale słyszałem że się nie opłaca nawet próbować. A niestety nie ma wersji Mayi PLE na linuxa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ,ze komus udalo sie odpalic max\'a pod linuchem. Na ile to jest prawda to nie wiem. Sam raczej twierdze ,ze nawet jesli uda sie go odpalic w zyciu nie bedzie on dzialal tak zeby sie dalo na nim pracowac. Dopoki nie wyjdzie specjalna wersja pod linuxa nie ma co sie nawet meczyc.

 

Ja siedze na Mandrake\'u 10. Ten system jesli chodzi o stacje robocze jest jednym z lepszych (moim zdaniem). Na serwerki polecam Red Hata (ew. Fedore) lub gentoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Aurox\'a (tylko nie 9.3 !!, 9.3.1 jest juz OK), RedHat\'a (zrodlo dla Aurox\'a), a jesli ktos sie boi instalowac to Knoppix\'a. Osobiscie wlasnie testuje Mandrake 10. Wyprobowalem ostatnio kilka dystrybucji bo mam problemy z Blender\'em (chociaz to raczej wina mojej karty graficznej Voodoo3 niz systemu, chociaz pod Slack\'iem dzialal super) i te ktore wypisalem sa na poczatek \"najprzyjazniejsze\".

 

Co do MAX\'a to szkoda ze Autodesk (wlasciciel discreet a tym samym MAX\'a) nie tworzy wersji swojego oprogramowania dla systemow Linux\'owych :(

Moze ktos ma jakies wiadomosci czy w tej kwestii cos sie zmienilo albo ma zmienic??

 

BTW pod winda Blender tez sie sypie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał bawarski iluminata

no tak wlasnie jestem ciekawy czy ktos z was( dokladniej to ilu z was) siedzi i na jakim linuxie. a no i czy ktos probowal odpalic maxa pod VM.

 

hmmm... pod VM ci pojdzie na 100% (przeciez w VM instalujesz windowsa...) tylko nie wiem czy jest sens... bedzie chodzic duuuzo wolniej niz pod winda bez emulatora sprzetu... :/

lepeij juz mayke pod linuxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wine X pod linuxem jest mozna instalowac (podobno) programy dla windy choc ja wiem slyszalam (czytala) ze ma leciec flash mx ... probowalam instalowac cos macromedi i jakos nie za bardzow yszlo tzn rutyn ainstalacyjna nioc nie mruczala ale program nie lecial

wiem ze z tym mozna wiele zdzialac jesli chodzi o drivery moj piekny cos ostatnio grzebal w tym podpytam co i jak

 

a VM to do tego trzeba power maszynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linuxem uzywam Photoshopa i Macromedii. Działają stabilnie.

 

Zainteresujcie sie czyms takim jak: CrossOverOffice.

 

To komercyjny program pozwalajacy na odpalenie i instalacje najczesciej uzywanych aplikacji Windowsa - m.in. Macromedia Flash MX, Adobe Photoshop 7, cały Office i ja np. zainstalowalem IE :] Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boowa mial chyba maye pod linuxa albo xsi nie wiem juz :?

hmm podobno leci calkiem niezle z tego co slyszalam

 

@ Adek dzieki za tipp bede musiala wyprobowac sczegolnie photoshopa skoro mowisz ze ciekawy i stabiny ten cross over office to chetnie wyprobuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest XSI 3.0 XE pod linucha za darmo... ma wszystko oprocz camera tracking (w oproznieniu od pelnej wersji) i ponoc wievporty sa duuuuzo szybsze od maxowych w windzie (kiedys gotham chyba poruszal ten temat ale niegdy nie sprawdzilem)

ja osobiscie uzuwalem Suse a tuz przed tym jak mi padl dysk to mialem mandraka 10 ale tak sporadycznie uzywam ze generalnie zadych porad nie uslyszycie naleze do tych uzytkownikow linuxa co ciesza sie ze zainstalowali sobie stery do karty dzwiekowej i nie "pierdza"

 

BTW czesc saygon

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności