Skocz do zawartości

Ustawienia opcji w Maya 2010


cg_monkey

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam dość dziwny problem z opcją 'select edge'. Mianowicie kiedy wybieram opcję 'edge' i próbuję zaznaczyć wybraną prze zemnie krawędź - nie mam takiej możliwości:/ Zaznacza się zupełnie inny oboekt. Jedyne co mogę zrobić to 'Object Mode'. Używam Maya już od jakiegoś czasu i jest to dla mnie zupełna nowość.Próbowałam już wszystkich znanych mi tików i nic.

Myślałam, że problem dotyczy tylko tego jednego projektu, otworzyłam wiec inny i pojawił się ten sam problem.

Proszę o jakąś dobrą rade. Terminy gonią a ja utknęłam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmmm..

nic nie wpada mi do głowy, oprócz może próby pokombinowania w preferences/selection albo preferences/modeling.

 

Może spróbuj też zaznaczyć te edge przez menu pod prawym przyciskiem, potem przez Select/edge, a potem sprobuj klawiszem f10, może wyjdzie którymś z tych sposobów. Wiem, że to niby oczywiste.

 

Jeśli nie to szybciej reinstalnąć majkę niż się szczypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam powiem, że pomogło 'export selection'. Importowałam w nowym oknie i zadziałało. Jest tylko jeden haczyk, wciąż niezupełnie działa kiedy mam zaznaczone 'wireframe on shaded'. Dziwne to ale jeszcze nie doszłam do tego jak to naprawić. Grunt, że mogłam ruszyć z projektem:)

Dzięki za porady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności