Skocz do zawartości

Snaping


Nowi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pytanie wie ktoś może jak snampować jak w tym filmiku

? od 10.40 do 11.00 chodzi mi głównie o to w 10.47 jak chwytając za edge spuścił w tym samym mejscu go na wysokość verteksa który był oddalony

 

Z góry dzięki i Pozdrawiam Nowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nowi, to prosty manewr... łapiesz za edga czy co kolwiek innego (z shiftem jak chcesz dodać) i w momencie jak przeciągasz po jakiejs osi dociskasz "S" i upuszczasz w żądanym miejscu/punkcie. Difaltowo to w maxie nie działa tylko trzeba zafajkować jedną rzecz w snapie a że nie mam w tym ,momencie maxa to z pamięci nie powiem. Ale na pewno znajdziesz bo tam jest ze 2 albo trzy opcje do fajkowania;) Wieczorem może bede przy kompie roboczym to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 'use axis constraint'

tylko zaczynajac przesuwac, musisz kliknac na odpowiednia strzalke kierunkowa, lub na to co snapujesz (w sensie werteks, grid point srodek linii etc) tylko uwazaj bo czesto "zaznacza" sie zamiast strzalki to koleczko srodkowe, a wtedy constraint nie dziala, ale za to snapuje we wszystkich plaszczyznach ;)

w maxie 2009 bylo to lepiej zrobione uwazam bo majac zablokowane zaznaczenie np edga, wlaczony snap i constraint to klikajac obojetnie w jakim miejscu przestrzeni, edge zostal przenoszony w to miejsce, a teraz jak nie zaczniesz przesuwac myszka od strzalki czy tam snapowanego elemenu (werteks, srodek linii etc..) to nie zadziala w ogole snap o_O idiotyzm...

 

greets

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności