Skocz do zawartości

Environment Fog


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam w miarę dobrego efektu mgły. Juz nie raz napotkałęm się z tym tutkiem (http://www.thegnomonworkshop.com/tutorials/simple_fog/simple_fog.html).

 

Problem w tym, ze wg tutka w Render Options w Mental Rayu powinno byc miejsce na noda Environment Fog, a u mnie go poprostu nie ma. Przejrzalem osobna zakladke Options i tam tez nic takiego nie znalazlem.

 

W sumie to nie zalezy mi abym akurat korzystal z Environment Fog. Chodzi mi o taki efekt jakby.... volume fog. Ze naloze sobie na pewien obiekt i tylko w tym miejscu bedzie mgla.

 

Z gory dziekuje za jakąkolwiek pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Żeby zasymulować mgłę możesz pobawić się w opcji samego światła i wtedy masz kontrolę gdzie chcesz mieć mgiełkę w scenie. Konkretnie chodzi mi o zakładkę light effects / Lght fog np. dla point lighta. Na taką mgiełkę defaultową możesz nałożyć jakiegoś noisa ( ale niekoniecznie) i bawic sie radiusem czy kolorem / nateżeniem .

 

Ewentualnie jak masz więcej świateł w scenie możesz próbować z dodaniem światła typu volume light jako efektu mgły.

 

Dodatkowo w kamerze masz zakladke mental ray - environment / volume / Lens shaders i jeśli masz jakis dostakowy shader dla mgielki to mozesz go wstawic do environment i kombinować.

 

pozdro

 

czaps

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz poradzilem sobie bez mgly, to zbyt ciezki orzech do zgryzienia na kilkanascie godzin deadline'u.

 

Swoja droga opcja Environment Fog pojawia sie tylko w Maya Software (czy hardware, juz nie pamietam). I wtedy nalezy sobie stworzyc noda i potem przerzucic do Mentala. Tricky :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności