Jump to content
DamiX

Zmarszczenia, fałdy jak zrobić?

Recommended Posts

Witam,

Nurtuje mnie pewna kwestia. Mianowicie jak zrobić chociażby takie fałdki/zmarszczenia, takie jak na zgięciu tego materaca ze zdjęcia?

 

Orb-sofa-bed-in-chrome-with-repose-cover-in-light-grey-basic-383_bed-position.jpg

 

Używam 3dsmax. Próbowałem już modelowac ręcznie po Turbosmooth, ale efekty były mierne. Myślałem też, że uda się to zrobić za pomocą modyfikatora cloth, niestety nie udało mi się znaleźć takiego ustawienia, żeby materiał był dopasowany do materaca, a jednocześnie był pofalowany na zgięciach.

 

Co proponujecie, macie jakieś sposoby na to?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest na to inny sposób? Bo nie ogarniam robienia w PSie mapy displacement, tak żeby to wyglądało jak powinno, i było w odpowiednich miejscach..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czołem,

znaczy się zbytnio na zmarszczkach nie znam, ale ja bym to jednak wymodelował, najpierw baza, czyli podstawowe kształty, na wyższym subvidzie dodał bym ten szew,i następnie zmarszczki narzędziem cut.

salut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cześć,

 

poczytaj w helpie o paint deform. przy odpowiednio gęstej siatce można osiągnąć interesujące efekty. normalnie takie rzeczy modeluje się ręcznie ale niestety, wymaga to już pewnego doświadczenia i cierpliwości;) w razie czego, przejrzyj speed modeling, indian wrzucił tam sporo siatek modeli tapicerowanych mebli.

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Jutro będę próbował obadać ten temat, zacznę od metody Indiana, i wiem, że będę musiał być przy tym cierpliwy. A o paint deform też poczytam :). FFD próbowałem, ale się poddałem.. Dzięki raz jeszcze. Jak będę miał problemy, zamieszczę printscreeny/test rendery i mam nadzieję, że tak jak teraz pomożecie :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy