Skocz do zawartości

teksturowanie problem


det

Rekomendowane odpowiedzi

witam musze zrobic wizualizacje parku do pracy inzynierskiej.Termin goni.I mam nastepujace problemy.Bardzo bardzo bardzo bardzo prosze o pomoc bo jestem przerazony ze nie zdarze

 

1.znalazlem tutorial jak zrobic trawe przy uzyciu vraydisplacmend mod no i wszystko fajnie,wyciaga ja do gory tylko rozciaga mi trawe tak ze wyglada słabo.I nawet jezeli mam texture trawy w rozdzielczosci 2000x3000 to jest to samo,dopiero jak zmniejsze plane`a to jest ok,i nie wiem jest jakis sposob zeby nie kopiowac plane`ów tylko zeby zrobic to na jednej bryle i zeby nie rozciagalo? jest to uciazliwe bo po pierwsze tnie sie komputer strasznie a po drugie kopiowanie planow nie zadziala w momencie jak teren ma byc nierówny.

 

2.Jak zrobic umm byc moze to glupie pytanie ale zeby bylo widac ze to duża przestrzen? robiac duża przestrzen pojawia sie problem z punktu 1.Gdy w backgroundzie daje niebo i drzewa w oddali to widac gdzie konczy sie model3d a gdzie zaczyna płaski background.Od wczoraj nie spalem bo siedze i szukam rozwiazania i nie wychodzi:/

 

Dodam ze to ma byc park z alejkami fontanna scena i ok 40 drzewami.Jezeli ktos zna jakies rozwiazanie albo zna prosty sposob jak zrobic ładny krajobraz to PROSZĘ o pomoc bo szczerze mówiac troche zaczynam sie bać ze nie zdarze.

 

3dmax+vray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do drugiego punktu, możesz dodać stopniowo zagęszczającą się mgłę, troszkę ją zabarwić, postarać się uzyskać efekt perspektywy powietrznej - żeby nie było widać co się gdzie kończy.

 

Wicskasz "8" -> Ad... -> Fog

 

EnvironmentAndEffectsDialog-Fog.gif

 

I tutaj się bawisz.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności