Skocz do zawartości

Brak menu kontekstowego w viewporcie


Tomasz199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o poradę, gdyż od miesiąca bawię się w 3ds Max'ie i wszystko było Ok dopóki pewnego pięknego dnia zauważyłem , że nie pokazuje mi się okno kontekstowe po kliknięciu PPM w viewporcie. Szukałem w googlach odpowiedzi ale nie znalazłem :( Mam nadzieję, że ktoś z was wie jak przywrócić tą funkcję bo już się przyzwyczaiłem i teraz odczuwam brak tego sprytnego okienka :/ W ustawienich nic nie grzebałem jedynie co podejrzewam to, to że przez przypadek kliknąłem jakiś skrót klawiszowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tez tak miałem. To było 2 lata temu :)

1. Sprawdź czy działa tobie menu kontekstowe trzymając alt. Alt + ppm.

 

Musiałem usunąć wszystkie pliki (nie wiem czy musiałem ale tak zrobiłem) z moich dokumentów. W xp jest coś takiego jak local i roaming czy coś takiego. Nie powiem tobie dokładnie bo odp z telefonu. Tam musisz poszuakc foleru maxa i go skasowac. Znajdziesz to w documents and settings/nazwa użytkownika/appdata (o ile dobrze pamietam) i tam jest local, roaming i coś jeszcze :) poszukaj tam folderów maxa i usun je. Odinstaluj maxa przed tym. Wyczysc rejestr (ja uzylem do tego ccleaner). Pozniej zainstaluje maxa (przed instalacja wywal folder maxa). Mam nadzieje ze zrozumiales co napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z altem i controlem ppm mi działa ale co z tego skoro tam nie ma tych funkcji co po kliknięciu samego ppm. Co do tych plików Maxa to u mnie jest zupełnie inaczej bo mam windows 7 i nie mam w ogóle "documents and settings" a w dokumentach urzytkownika jes coś takiego jak "3ds Max Tutorials" oraz "3dsMax" z czego w tym ostatnim jest 14 folderów i wszystkie są puste oprócz "autoback" więc chyba usunięcie ich nic mi nie da:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tamte pliki są ukryte. W Windows 7 możesz pokazać ukryte foldery na 2 sposoby :) tzn. możesz dojść do tych opcji na 2 sposoby. Wchodzisz na partycje systemowa i tam jest folder uzytkwnicy. Klikasz alt i pojawi się tobie na górze menu. Tam masz narzędzia, a w narzędzia opcje folderów. Klik na to. Pózniej o ile dobrze pamietam jest zakladka widok (nie wiem ponieważ pisze z komy). W tamtej zakladce znajdziesz "pokaz ukryte pliki i foldery".

Drugi sposób to przez panel sterowania. Wchodzisz w panel sterowania i w oknie na górze po prawej masz wyszukiwarke. Tam wpisz opcje folderów. Pojawi się wynik wyszukiwania i tam poszukaj zakładki widok i wlacz to co pisałem wyżej pokaz ukryte pliki i foldery.

 

Teraz idź do partycji systemowej/użytkownicy/twoja nazwa użytkownika/tam będzie przezroczysty folder appdata o ile dobrze pamietam. Tam znajdziesz to co pisał wyżej. Czyli roaming, Local i local coś tam :) w roaming masz folder autodesk. Skopiuj go na pulpit i usun lub wytnij i wklej na pulpit. W folderze local masz tez autodesk. Wytnij i wklej na pulpit lub skopiuj na pulpit i usun w tym local. Ta kopia dla pewności. Zawsze trzeba robić kopie przy takim usuwaniu :)

 

sorry ze dopiero teraz odp, ale szczerze mówiąc zapomniałem o Tobie :) Czlowiek tyle roboty ma :) mam nadzieje ze zrozumiales ten bełkot. Jak nie możesz pokazać ukrytych plików to wpisz w na górze c:/uzytkownicy/twoja nazwa użytkownika/appdata/

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności