Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Max3D.pl

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Napisano

Witam

Pracuje na Maxsie 11 z Mentalem jako renderem. Podczas pobierania materiałów ze strony mrmaterials.com pobieram 4 elementy:

-materiallibraries-z plikami Ofiice Access

-map- jako piki PNG

-obrazek tekstury

-dokument tekstowy Word

Dwa ostatnie nieistotne, Pliki PNG otwieram w edytorze materiałów poprzez:standard-mantal ray-arch&design-w diffuse klikam na kwadrat przy kolor i wybieram bitmap póżniej wybieram bitmapę którą pobrałem.

Nie wiem natomiast jak w edytorze materiałów otworzyć pliki Ofifce-a.Mogę je otworzyć poprzez Open material libtary i pojawiają się tam pliki w formatach PNG i JPG ale na podglądzie widoczne są jako czarne kule.

Proszę o jakieś wskazówki będę wdzięczny.

Pozdrawiam

  • Odpowiedzi 4
  • Wyświetleń 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

W edytorze materiałów pod"kulkami" masz rząd ikonek. Pierwsza z lewej -> zaznacz pole browse from -> mtl library a potem przycisk open. Wybierz bibliotekę , która Ciebie interesuje (ta ściągnięta). Jeżeli "kulka" pozostaje czarna to znaczy, że nie zostały odalezione mapy. W edytorze materiałów rozwiń roletę "maps". Powinieneś mieć zaznaczone wszystkie mapy, których wymaga dany materiał. Naciśnij przycisk po prawej stronie np. kanału "difuse" (jeżeli był zaznaczony) otworzy się kolejne okno , w którym można określić ścieżkę do mapy. Wskaż miejsce w którym masz zapisaną mapę.

Nie wiem czy dość jasno to opisałem.

Napisano
  • Autor

odpalam laptopa i zobaczymy czy jasno. Z jednego będę czytał na drugom tworzył.

Napisano
  • Autor

Witam. Ja jako pierwsza ikonę po lewej pod kulkami mam Get material. Ale naprowadziłeś mnie na coś innego.

Pobieram materiały tak:

Material editor-> wybieram standard-> material/map browser->i z biblioteki Materials->mental ray-> arch& design-> diffuse w zakładce Main Material parameters klikam kwadracik koło Color-> material/map browser-> Bitmap i dopiero wtedy pobieram materiały ściągnięte.

Nie wiem czy dobrze ale obiekty się teksturują.

Problem który mam załączm na ekranie poiżej:

Po imporcie z biblioteki materiałów mam takie podglądy. nie wiem czy prawidłowe czy coś źle robię.

pozdrawiam

<a href=http://img844.imageshack.us/img844/5790/zrzutzmateriaami.jpg' alt='zrzutzmateriaami.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.