Skocz do zawartości

*.dwg w Maxie [import]


marcinW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie wydaje mi się, że dość podstawowe, a jednak nic o tym nie wiem. Chcę otworzyć w maxie plik *.dwg. Niestety wychodzi to bardzo fatalnie. a szczerze mówiąc w ogóle nie wychodzi. max ewidentnie otworzył COŚ ale niczego nie widać. Mam scenę pełną niewidocznych rzeczy. komp muli a ja nic nie mogę zrobić. Czy znacie może jakąś dobrą wskazówkę gdzie ogarnąć ten temat? a może temat dwg w maxie to raczej lipa i padnie inna propozycja?

 

dzięki, pzdr

marcinW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a mozesz dac wiecej detali?

Bo importowanie dwg do maxa to raczej norma jesli chodzi o plany architektoniczne i zwykle dziala bez problemu.

Co do masy niewidocznych rzeczy, ten skrypt ostatnio odkrylem i niezle sobie radzi, chociaz czasem trwa ladnych pare minut zanim przemieli wszystko.

http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/dwg-cleanup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często robię import z CAD do Max. Zwróć uwagę na "rescale" - często jednostki są rozbieżne. Ważny jest równiaż "sposób" importu ze względu na to co chcesz robić później - lista rozwijana Derive AutoCAD..... No i jeszcze druga zakładka - Layers. Tu możesz wybrać warstwy do importu. Nie zawsze przecież wszystko jest potrzebne a na pewno nie różnego rodzaju atrybuty, które mogąbyć podpięte pod obiekty Cada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przy imporcie musisz tylko zaznaczyc rescale i wybrac jednostki, w ktorych byl rysowany projekt. Nie chodzi tutaj o to co jest ustawione we wlasciwosciach projektu tylko to, w czym byl rysowany projekt.Dla przykladu, w ustawieniach sa milimetry, ale ktos tego nie zmienil i zamiast 1m narysowac jako 1000 jednostek w cadzie, rysuje 100 (cyzli w cm). W takim wypadku wybierasz przy imporcie cm. Czesto te 2 rzeczy sa mylone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w acadzie rozbij wszystkie bloki(kilka razy ponieważ bloki mogą zawierać inne bloki), zrób drawing utilities>purge i wyrzuć w insert>external reference wszystkie ścieżki do ewentualnych bitmap i zapisz na wszelki wypadek do starszego formatu np. 2004. Powinno pomóc.

ps: to płaski rysunek czy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. kłopot w tym, że jeszcze nie mam CADa. będzie dopiero w poniedziałek. stąd moje pytanie, czy jestem w stanie poradzić sobie z tym problemem z poziomu maxa. nie wiem czy to rysunek czy model. temat jest trochę skomplikowany... ale muszę otworzyć te plany i użyć je jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem musisz znaleźć kogoś z cadem, z poziomu maxa niewiele da się zrobić. może sciągnij triala?

ps: albo ściągnij to http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?id=6703438&siteID=123112

bezpłatna przeglądarka, powinna tam być opcja "convert" i zamień na najstarsza wersje dwg jaka jest możliwa, potem import.

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności