Napisano 27 Styczeń 201114 l Król właściwie to Bóg chodził mi po głowie no i taki mi wyszedł smutny... ps+tablet
Napisano 28 Styczeń 201114 l Czern, ta piekielna czern! Nie najgorsza kompozycja a i nawet mamy tutaj jakas historie, co sie chwali. Na cale OGROMNE NIE, sa kolory. Taka czern zobaczysz juz nawet nie w nocy, ale w jaskini. Mocno zalecam poczytac o temperaturze koloru i postudiowac to z natury. Prostym przykladem moze byc sam ogien, uogólniajac. Czerwony z zewnatrz, pomoranczowy blizej srodka, zoltawy jeszcze blizej i jelsi jest na tyle mocny to w samym srodku zobaczymys wiatlo biale ( ale najczesciej jest do niego tylko zblizone )
Napisano 28 Styczeń 201114 l nie ma w naturze czarnych cieni, chyba ze w nocy w jaskini :-) jak wspomnial ICE. w sumie to napisalbym dokladnie to samo wiec nie bede sie powtarzal.
Napisano 28 Styczeń 201114 l Pobaw się granatem, głęboką czerwienią, ciemną zielenią. Pomieszaj, powinny wyjść fajne bordowe kolory, ciemnawe brązy, zaraz poczujesz efekt. Tak pozbędziesz się czerni
Napisano 28 Styczeń 201114 l Ale niektórzy wymiatacze stosują umiejętnie czerń w cieniach co wygląda u nich efektownie i fajnie. Bo u początkujących to akurat zazwyczaj brudzi prace.
Napisano 28 Styczeń 201114 l Żeby pracę się dobrze się czytało, histogram powinien, mieć górkę mniej więcej na środku - może być trochę z lewej lub z prawej ale nigdy na brzegach. Czerń i biel nie jest zakazana, tylko trzeba z nią uważać. Tam gdzie jest jasno nie trzeba używać takiej radykalnej czerni, w cieniach. Już w oku działa wystarczający kontrast żeby uznać to za bardzo ciemny cień. Po za tym.. światło rozproszone i wszystko jasne - dla przykładu - włosy króla odbijają białe światło na ten słupek z kulą po lewej.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto