Skocz do zawartości

Animacja 3D: Stacja Narciarska Kowary


Buckey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Chciałbym się pochwalić moją najnowszą animacją. Ukończyłem ją kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz znalazłem czas, żeby to wszystko zebrać i umieścić na forum.

 

Wszystkie elementy składowe animacji wykonałem sam. Począwszy od scenariusza, storyboardu, modelowania i rigowania, animowania, texturowania, compositingu a skończywszy na udźwiękowieniu i muzyce z gotowych sampli :)

 

Animację zaczynałem na 3ds Max’ie 2010 (32 bit). Ale kiedy doszedłem do etapu, gdzie w ujęciu musiałem pokazać cały ośrodek narciarski (cały teren, budynki, auta, drzewa) okazało się, że 4 GB ramu (de facto 3GB) to za mało dla mentala. Nawet Backburner i stripes nie dawał rady. Przesiadłem się więc na Win7 64 bit i dołożyłem kolejne 4 GB ramu. I to pomogło :)

 

Renderowałem głównie w mentalu a do niektórych efektów łączonych w compositingu i masek używałem scanline.

 

Do rigowania i animowania postaci używałem CATa.

 

Programy:

- 3ds Max 2010 i 2011 (EasyNAT, CAT)

- After Effects 7

- Composite 2011

- Premiere PRO 2

- Photoshop CS2

- Illustrator CS2

- Audition 2

 

Zamieszczam jeszcze kilka obrazków z tworzenia całej animacji:

 

3_Wschod.jpg

 

 

4_Cien.jpg

 

 

5_Skok.jpg

 

 

6_Przejazd.jpg

 

 

7_Przejazd2.jpg

 

 

8_Centrum.jpg

 

 

A tutaj przykładowe textury i model Snowbordzisty:

 

9_Kurtka.jpg

 

 

10_Spodnie.jpg

 

 

11_Snowbordzista.jpg

 

 

No i cały ośrodek:

 

12_Osrodek.jpg

Edytowane przez Buckey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mnie również się spodobało. Gratuluję projektu - widać ogrom włożonej pracy - ile czasu zajął Ci cały proces produkcji tej prezentacji? To projekt komercyjny (to na prawdę powstaje?)?

Zawsze jest się czego czepić jednak moim skromnym zdaniem osiągnąłeś fajny efekt przy zastosowanych środkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorpion85 - też chciałbym aby było tych wstawek więcej... :) ale musiałem wybrać kompromis pomiędzy zainteresowaniem widza szybkimi ujęciami i dalszymi informacjami, które musiałem przekazać. W grafice siedzę 12-15 lat - zainteresowanie zaczęło się od 3D Studia R4 pod DOSa :)

 

Hubi - nad projektem siedziałem ok 1,5 roku z drobnymi przerwami. Tak, to projekt komercyjny, ale jest pewne opóźnienie z powodu protestu ekologów, zresztą jak zwykle przy tego typu przedsięwzięciach.

 

ola-f - pracowałem na dwuprocesorowej jednostce Intel Xeon 3,2 Ghz (w sumie 4 wątki), wiekowy sprzęt i dlatego widać, że starałem się jak mogłem :) Przykładowo jedna klatka z najbardziej skomplikowanych ujęć liczyła się ok 20-30 min.

 

Cieszę się, że Was zainteresowała ta animacja, takie było założenie :)

Edytowane przez Buckey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności