Skocz do zawartości

Brak widocznych linii


wpatrykw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Próbuje ogarnąć 3D Max 2010 i mam następujące problemy:

 

 

  1. Rysuje linie (Zakładka Create > Shapes > Line) i mam widoczną linie, problem się zaczyna jak klikam Converte To Editable Poly :/ wtedy nie widać mojej lini. Co zrobić aby była widoczna?
  2. Co zrobić aby w widoku Polygon nie było widać poprzecznej lini tylko żeby polygon składał się z samego prostokątu (żeby w jego środku nie robiła się poparzeczna linia taka przekątna). W Edge mam normalnie prostokąt a w Polygon dochodzi poprzeczna linia w środku.

 

Dzięki za poświęcony czas i wyrozumiałość dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.Jeżeli przy rysowaniu linii ostatnią klikniesz z pierwszą- max zapyta cie czy je połączyć. Jeśli klikniesz tak to wtedy możesz konwetować do poly i dostaniesz face`a.

Jeśli chcesz żeby twoje linie były widoczne we Viewporcie, bądź renderingu zaznacz w zakładce modyfiers linii/rendering- enable in vieport/render, taką linię też możesz konwertować do poly.

 

2. NIe wiem czemu ci się dzieje w ten sposób, może masz włączoną opcję wyświetlania trójkątów, albo działasz na editable mesh zamiast poly, może skonwertowałeś z editable mesh?

 

NIe jestem pewien czy w maxie 2010 jest graphite modeling tools.

Jeśli tak, w zakładce Geometry (All) masz opcję quadrify All i inne jak rozwiniesz, max powinien ci z tych poprzecznych linii zrobić prostokąty.

 

Niema sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wray DZIĘKUJE CI ZA POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pomogło. Wszystkie problemy z maxem przeszły w niepamięć. Kostka obracająca się pojawiła, w polygon nie ma ukośnej lini, przy modelowaniu przy podglądach wszędzie widze linie. SUPER DZIĘKI WIELKIE!

 

PS. Restartowanie ustawień, przeinstalowywanie maxa nie pomagało robiłem to kilka razy. Dopiero zmiana na Direct 9.0 pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności