Jump to content

eksport do Flash\'a czy mozna?


MareG
 Share

Recommended Posts

Poradzcie cos kochani w tym temacie, tzn. jakim pluginem czy narzedziem mozna wyeksportowac obiekt z maxa, aby mozna go bylo \"uzyc\" we Flashu jako obiekt 3d oczywiscie.

Czy w ogole sie da? oraz jakie sa ewentual;ne ograniczenia (wielkosc tekstur, limit polygonow - te sprawy) itd.

Nie mam pojecia o programowaniu we Flashu, a znajomy mnie neka w tym temacie - chodzi o rozszerzenie dzialalnosci w ofercie projektow stron www o mozliwosc prezentacji 3d na stronach itp.

Bede \"dźwięczny\" za pomoc.

 

pozdr

MareG

Link to comment
Share on other sites

z Flashem mam raczej małe doświadczenie ale wydaje mi się że nie można do Flasha importować obiektów 3d, jedynie możesz wyeksportować animacje z Maxa jako flashowy filmik swf (za pomoca Swift 3d lub pluga Vecta3D-Max ) i potem zaimportować do Flasha, ale to będzie tylko animacja 2d, a nie obiekt 3d

Link to comment
Share on other sites

Dzieki marcoos, przynajmniej wiem ze tym sposobem sie nie da. A wiesz moze czy jakos inaczej sie da? Czy istnieje jakis niezalezny plugin do przegladarek umozliwiajacy \"pokazanie\" i manipulacje oteksturowanych obiektow 3d ?

 

pozdr

Link to comment
Share on other sites

a czy to (Director) nie działa na tej zasadie że obiekt 3d importuje się do Directora, ale z Directora do Flasha MX to już da się zaimportować tylko animacje 2d (swf) ??? pytam bo sam jestem ciekaw jak to jest z 3d we Flashu :)

 

jest tęż coś takiego jak VMRL (ale pewnie o tym wiesz), fajna rzecz bo w nim nic nie jest zamieniane na 2d, obiekt umieszczony na stronie jest naprawdę w 3d, można sobie go obejrzeć z każdej strony,, jeżeli jest to np model budynku, to można sobie po nim pospacerować itd.

Link to comment
Share on other sites

Też miałem problem z połączeniem Flasha, Directora i 3ds maxa.

 

Nowy Director 9.0 (czyli MX) nie ma importera do MAXa (albo ja go po prostu nie znalazłem) i dlatego musiałem tworzyć filmy QuickTime\'a w 3ds max\'ie, a potem umieszczać je w Director\'ze.

 

Małe wyjaśnienie: wszystkie te modele i animacje były mi potrzebne do stworzenia prezentacji multimedialnej właśnie pod Director\'em.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy