Skocz do zawartości

GTX460 vs HD5850


Biggi

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Mam dylemata.

 

Posiadam w kompie Radka 5850 (jak go kupowałem, nie zdawałem sobie sprawy, że mało który soft używa OpenCL).

Vray RT, Octane itp - wszystkie latają na CUDA, a nie ukrywam, że chętnie bym się pobawił Octanem, tudzież innymi silnikami na GPU.

 

No i teraz pojawia się pytanie. Sprzedać swego Radka i zakupić GTX 460 (który jest troszkę poniżej z wydajnościa od radzia, no ale ma CUDA) czy olać temat na razie i czekać na rozwój silników GPU?

Nie ukrywam, że lubię sobie czasem dla relaksu zapodać jakąś nową gierkę dlatego rok temu wjechał do kompa 5850.

 

Poradźcie czy warto iść w wymianę?

Dodam, że nie chce dużych inwestycji na razie robić i na 470 mnie nie stać :)

Dziękuje z góry za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Temat coraz popularniejszy ostatnio i dużo ludzi ma podobne dylematy. Do tej pory jednak na forum nikt nie napisał konkretów z praktycznego użycia gpu w vrayu 2.0. Mi się to nie udało, podobno dodatkowy soft do obsługi CUDów trzeba poza sterownikami karty. Moim zdaniem dilerzy tych cudownych kart mogliby sami zrobić jakieś testy i udostępnić je w necie. Jak by się okazało że to działa to sprzedaż kart ruszyłaby z kopyta bo niejedna firma gotowa jest kupić i po kilka kart na stanowisko jak tylko odbije się to na wydajności pracy w vrayu. Z octane korzysta jeszcze mało ludzi i na rynku komercyjnym nie liczy się w tej chwili tak jak vray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie mam podobne myślenie.

Producenci kart wypuszczają coraz to nowsze układy o mega kosmicznych parametrach z myślą o graczach, a mogliby dopracować stery i już wykorzystanie w Cad-ach, maxach itp. spowodowałoby to co piszesz.

Stacje robocze po kilka kart i można szaleć.

 

Zdaję sobie sprawę, że Octane to jeszcze mały gracz w porównaniu z V-Rayem (sam v-raya używam i jestem zadowolony) ale ciekawi mnie czy wogóle ktoś kiedyś będzie miał zamiar zrobić porządny silnik na karty ATI, bo mimo że nie jestem jakimś fanboyem, to chyba zieloni są jednak bardziej uprzywilejowani w świecie z różnymi rozwiązaniami, mimo że czerwoni depczą im po piętach a czasem nawet wygrywają.

 

No i jestem w kropce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

 

Vray RT GPU to jest OpenCL a nie CUDA. Karty pro posiadają sterowniki obrazu zoptymalizowane pod poszczególne aplikacje. Możliwości GPGPU zaś są ograniczone głównie przez sprzęt (np. wsparcie dla double precission, ecc, wielkość pamięci), w zastosowaniach GPGPU praktycznie nie ma różnicy między topowymi GTX'ami a Teslami, czy Radeonami i odpowiednimi FireStream/FirePro. Środowiska programistyczne i biblioteki (CUDA, OpenCL, StreamSDK, etc...) są darmowe i dla programistów i dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....no to musiałęm coś zdrowo pochrzanić...z tym OpenCL. Tak to jest jak się niedokładnie czyta.

 

Dziś przełączę się na V-Ray RT i zerknę jak to się ogarnia na tym moim Radku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem na gf 9800 gt, quadro 2000 i gtx 460. Wyszło praktycznie na wszystkich kartach tak samo wolno i beznadziejnie. Nie czytało w tym trybie GI i hdr'ek, działało dużo wolniej niż w trybie cpu z GI, i wszystkimi bajerami, komp to i7 920 8gb ram.

Może robiłem coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Miałem na mysli gtx460 do octane itp. :)

 

 

PS. Rzeczywiście Vray RT działa masakrycznie wolno.

Ale jest jeszcze jedna rzecz: odpaliłem sobie maxa, zapodałem scene 500k poly i na wireframe..i co sie dzieje? 2-3 FPS na moim HD5850....no i teraz kurde lipa...moze to nie koniecznie przypadek tylko nvidii? Jakos wczesniej mi to umykało, bo myslalem ze tak wolno musi być, ale jak zaczeliscie pisac ze 500 tysiecy poly i kilk klatek/s to strasznie wolno wiec sie zdziwilem..

 

kurde co to robic?

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności