Skocz do zawartości

Problem: Strona Flash + telefony + Joomla jak to połączyć


b4rt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie do doświadczonych webmasterów.

 

Czy istnieje możliwość wykonania strony Flash i alternatywnej dla niej strony w Joomli?

 

Zdaję sobie sprawę że strona wykonana we flashu nie będzie działać na telefonach, ipodach itd. dlatego chciałem wykonać dla niej alternatywną stronę która będzie otwierać się na tych platformach. Jest taka możliwość żeby podczas wejścia na stronę z telefonu, telefon wykrywał że ma uruchomić stronę wykonaną np. w Joomi a nie stronę flash której nie obsłuży?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie bardzo wiem o jaką zależność Tobie chodzi. W przypadku gdy przeglądarka nie obsługuje flasha wyświetlana jest alternatywna treść. Jezeli przegladarka w fonie wyswietli html'a. Samego moto cms nie uzywalem jeszcze, dostalem jak narazie jedynie przydział do wersji dla developerów i nie zaglądałem do kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wytłumaczeniem tego problemu, klient chce mieć konieczne stronę we flashu, z animacjami itd. animowane menu, animowane przejścia pomiędzy stronami, ale jednocześnie zależy mu żeby strona działała na telefonach. Wiem że telefony nie obsłużą flasha i właśnie szukam sposobu jak mogę temu zaradzić. Zastanawiam czy się zrobić osobną stronę np. w joomli specjalnie dla telefonów, ale problemem tutaj jest to, czy telefon i przeglądarka na komputerze będą w stanie otworzyć odpowiednią z tych stron czyli telefon stronę w joomli a przeglądarka na komputrzerze stronę flash. Ciężko... jednym słowem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale jeżeli jest to jedna strona w jednej technologii np. joomla, wtedy wykryje mobilną przeglądarkę, ale jeżeli są to dwie różne technologie i właściwie dwie różne strony pod jednym adresem www to chyba grubszy temat, nie wiem czy w ogóle możliwe jest to do wykonania. Będę szukał dalej, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrycie rodzaju przegladarki i przekierowanie ruchu nie jest skomplikowane, wykonanie dwóch stron o tej samej zawartosci merytorycznej w dwóch róznych technologiach jest już problemem. Trudny temat, jezeli nie masz spoko budżetu będziesz się męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ograniczyć flasha jedynie do strony prezentacji, to da radę podpiąć stronę pod bazę danych joomli. Działałoby to na zasadzie, że treści można dodawać przez panel joomli, oczywiście sama joomla tez by działała, a flash jak taki mały ukwiał korzystałby z tego dobrodziejstwa.

Gotowych rozwiązań nie znam, ale jest to możliwe do zrobienia nie takim dużym nakładem w porównaniu do stworzenia nowej strony. amfphp/zendamf i jazda. Strukturę danych w joomli przeciez można podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności