Jump to content

BizU

Members
 • Content Count

  439
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

BizU last won the day on March 19 2010

BizU had the most liked content!

Community Reputation

171 Excellent

4 Followers

About BizU

 • Rank
  R.I.A. developer

City (optional)

 • Miasto
  asria.pl
 1. Flash CS5/5.5 nie działa, tz. Można naprawić. Jest coś zrypanego w instalatorze i jak ma się lokalizację inną jak en_EN to wciska pliki np do pl_PL. Rozwiązanie: przenieść pliki z C:\Users\[uSER]\AppData\Local\Adobe\Flash CS5\pl_PL do C:\Users\[uSER]i\AppData\Local\Adobe\Flash CS5\en_US Ponadto zastanówcie się nad zmianą systemu aktywacji. Obecnie nie jest to zbyt bezpieczne i bardzo łatwo obejść. Pozdrawiam.
 2. czy wiecie że... irc max3d ma już ponad 4 lata? 12 dni temu były huczne urodziny o których nikt nie pamiętał :) Dzięki za frekwencję: jan, maks, radek, piotrek, dariusz, michał, szymon, łukasz, karol, stanislav, kamil, andrzej, tomek, tadek oraz bezimienna reszto.
 3. ano, całkiem złowieszczo to wygląda. Jest to dość irytujące, żeby nie powiedzieć wkurzające (nie to słowo miałem na myśli). Ostatecznie nie jest to coś złego. Ma to irytować, i ma wkurzać IHMO, żeby nabrać świadomości. ACTA otwiera drogę do innych ustaw. Klasyczna sfera badawcza dzieci polega na tym że robią wszystko na co im się pozwala, co rusz to sprawdzając gdzie jest granica, to samo tyczy się ustawodawców, i na ACTA by się nie skończyło, bo rozszerzeniem tego jest dużo surowsze egzekwowanie innych praw intelektualnych - patentów na kod genetyczni GMO, o czym nie słyszy się. A to oznacza samoheadshota dla polskich rolników którzy obecnie już nie mają łatwo (niegdyś Polska będąc dobrym gospodarzem, oferowała ziemie polskie dla zagranicznych "inwestorów", z dodatkowymi upustami podatku przez okres 5 lat, a teraz wygląda to tak, że kupili za bezcen, bo byli oni faworyzowani w przetargach (!), a po 5 latach ziemie te leżą ugorem). Można sobie wyobrazić nieco przerobioną wersję książki "rok 1984", jaką może zgotować wprowadzenie furtek w prawie typu ACTA.
 4. BizU

  Wasza muzyka

  Leru: znałem wcześniej jedno z moich ulubionych na uspokojenie się. Moja propozycja dla Ciebie: sly: Sabrina na prawdę przypadła mi do gustu, jak i cała reszta Einstürzende Neubauten, wielkie dzięki Chrupek: Mechaników nie znałem, ale na pewno to się dzisiaj w robocie zmieni. Z Caffe del mar to polecam: http://www.youtube.com/watch?v=i6G456SQhFQ , szczególnie od 2:30 ciary generuje. Ze swojej strony polecam: The Jezabels - A Little Piece : IAMX - Bring Me Back A Dog : // polecam cały album The Alternative Bird 1 - Underworld Official Video : Incubus - Just a phase : http://www.youtube.com/watch?v=AeK4MlnFQ6c // kotlet, ale mi smakuje :D Ami Raj - Somewhere : Azure Ray - Rise : http://www.youtube.com/watch?v=h_W_t4UQbuU Lykke Li- Little Bit : http://www.youtube.com/watch?v=KOEleaHmKsE Bang Gang - Inside - ... aa i jeszcze: Explode - Uh Huh Her : Może chociaż jedna osoba przesłucha i fajnie jakby spodobało jej się :) Moja playlista zawierające te i inne kawałki:
 5. - zrzucasz swoją grafikę do BitmapData var dump:BitmapData = new BitmapData(myObject.width, myObject.height); dump.draw(myObejct); - tworzysz kontener z grafiką: new container:Sprite = new Sprite(); addChild(container); - dodajesz mu wypełnienie bitmapą: container.graphics.beginBitmapFill(dump); - manipulujesz pozycją (dodajesz wypełnienie z odpowiednią transformacją): // var _offsetX:Number = -mouseX; container.graphics.beginBitmapFill(dump, new Matrix(1,0,0,1,_offsetX,0), true); klikasz
 6. Szczerze... idź po najmniejszej linii oporu, w tej branży liczą się umiejętności i wiedza praktyczna, widzę to z własnego doświadczenia.
 7. nie, ale w nowej wersji jest natywny JSON encoder/decoder za to. XML mimo że wygodny to przy dużej ilości danych strasznie nadmiarowy.
 8. ano faktycznie biednie jeszcze jeśli chodzi o wpisy. Ale jak nie zapomnę to będę wpadał.
 9. zmieniaj parametr "rotationZ" działa to inaczej niż "rotation" // dotyczy as3
 10. chwilowo? czyli będziesz chciał odkupić? Ja tam dalej lecę po bandzie, czwarty ford :)
 11. wywale jakiegos slowiaka z kanalu i bedą miejsca :D
 12. Miałem kontakt z super ofertą. Opierała się ona na funduszy inwestycyjnym Scandia. Znajomy mnie przekonywał, jakie to cuda nie widy, nic nie robisz, a kasa sama leci. HoHo i HoHe. Zero wkładu własnego. No i oczywiście spotkanie gdzieś i ogadać "sprawę" - tak to się zaczęło. Kilka moich pytań. Nagle się okazało, że aby wzmocnić moją "zaj**istość" to muszę zapłacić tylko 600 zł na kurs, 2 dniowy w hotelu. Przejechałem się na kumplu, bo mi chciał to wcisnąć. A najlepsze jest to że aby mnie przekonać to zaangażował spotkanie z swoim kapitanem czy kapralem (kumple wojskowy). Niestety nie ma tak łatwo. Żeby do czegoś dojść trzeba z... Doradcy są dobrzy dla kogoś kto nie ma czasu, z bankami na prawdę można się dogadać nieco lepszych warunków niż w normalnej ofercie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy