Jump to content

NOWY color picker dla Photoshopa!


Coolorus

Recommended Posts

coolorus_downlaod.jpg

 

Chcielibyśmy zaprezentować Wam nowego color pickera dla Photoshopa i Flasha. Aktualnie Coolorus jest dostępny w wesji beta, ponieważ chcemy zebrać opinie użytkowników i ewentualne informacje o bugach, jakie sami mogliśmy przeoczyć.

 

Naszym zdaniem Coolorus jest najlepszym color pickerem dla w/w produktów w sieci. Z Waszą pomocą może stać się jeszcze lepszy. Jest szybki, ma prosty i przejrzysty UI, schematy kolorów i dwa tryby wyświetlania spectrum.

C&C bardzo mile widziane :) .Chcemy poprawić wszelkie możliwe błędy i jak najszybciej to możliwe wypuścić wersje 1.0.

 

Coolorusa można pobrać ze strony: www.coolorus.com (aktualnie wspieramy Photoshopa/Flasha CS4/5 - jednak planujemy supportować w najbliższej przyszłości także CS3).

 

Możecie przetestować panel w wersji Trial lub aktywować go przechodząc do zakładki License. Klucze są już wpisane za Was. Wystarczy jedynie kliknąc "Activate" :)

 

Więcej informacji tutaj

 

The Coolorus Team

Link to comment
Share on other sites

Wow, to jest polski addon?

 

Dziś go zainstalowałem, działa pod CS5 znakomicie. Defaultowy picker w Photoshopie to jakiś niesmaczny żart, Wasz produkt wspaniale go zastępuje.

 

Powodzenia w sprzedaży. Jak wyjdzie pełna wersja z pewnością kupię.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie został wyeliminowany krytczny błąd, który wysypywał Photshopa CS4. Podziekowania dla Tomka za czujność :)

 

Ja instalowałem Extension na CS5.1 Extended i też wywaliło mi Shopa. Manualnie wyszło spoko. Dobre to, podoba mi się. Aktywny 'scheme' też mógłby przybierać kolorek, bo nie bardzo widać po chwili pracy, który mam wciśnięty.

 

Mam też propozycję. Co myślicie o dodaniu przycisku Add+ pozwalającego na dodanie 5 wybranych przez nas kolorków z Foreground, dzięki czemu mamy szybki podgląd i dostęp do nich. Mógłbym łatwiej zdecydować się na jakoś kolor pobierając go próbnikiem, np: Mam jakiś tekst oraz wybranych 5 (lub jak chcę tylko 2) odcieni czerwieni. Klikam w tekst, odpalam pipetkę i klikając w wybrane kolory próbuję różne możliwości.

 

Pokusiłem się nawet o grafikę, jakby to mogło wyglądać:

 

add_color.jpg

 

Przycisk Clear czyści wszystkie wybrane kolory i możemy znów dodawać nowe, w dowolne miejsce z tych 5. Jest to pomysł dość na szybko i późno w nocy więc może ma jakieś wady, dlatego liczę się z jego negacją. Tak czy siak z tym, czy bez tego jest to bardzo fajny dodatek.

 

Dzięki, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Kurde, ale jestem głupi. Chciałem napisać coś o Waszej wtyczce na blogu porównując do podobnych typu Kuler (o którym w sumie zapomniałem) i się okazało, że przecież jest on dodawany do prawie każdego programu Adobe (Ai, Ps, Fl..). Ma to co Wasza wtyczka plus to co sobie wymyśliłem i jeszcze więcej.. szczerze to nie bardzo widzę już potrzebę używania Coolorus, tym bardziej jeśli będzie ona płatna.

 

kuler.jpg

 

Nie wiem teraz jak ugryźć ten temat, ale mimo to postaram się opisać i polecić wtyczkę Coolorus, bo jest ładna i prosta w obsłudze.

 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Czesc, zdajemy sobie doskonale sprawę z istnienia Kulera, i jego przydatkość jest niezaprzeczalna. Natomiast nie nazwalibysmy go szybkim i wygodnym pickerem do bardzo częstego używania w czasie rysowania. A tym własnie jest Coolorus, został stworzony po to, aby służyć digital painterom i wreszcie działać jak powinien. Kuler natomiast to świetne narzędzie do tworzenia, przeglądania i dzielenia się z innymi schematami kolorów - jak widzisz target zupełnie inny, choć mogą się oczywiście uzupełniać.

 

Dzięki za opinie, czekamy na więcej ;)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie to trochę zmienia użyteczność pikera, gdyż ja patrzałem pod względem projektowania stron, gdzie lubię sobie trochę pogrzebać, dobierać, kombinować i raczej mi się nie spieszy :P

 

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że na Waszej stronie jak jest napisane, aby w razie problemów "email us" lub "..tell us what you think" to mogłoby być klikalne, co ułatwiło by ten kontakt.

 

 

Dzięki za odpowiedź, pozdro!

Link to comment
Share on other sites

kurcze uzywam pickera z photoshopa 7 a we flashu defaultowego, nawet nie wiedziałem ze sa takie narzędzia. Mozna gdzieś podpatrzeć jak to działa. Bym sobie potestowal we flashu ale nie mam ostatnio czasu na ew. problemy z instalacja wysypką.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że na Maca na razie nie działa ? Wyskakuje komunikat o błędzie podczas instalacji.

 

Tak nie działa, ale zdaje się, że już niebawem będzie i na maka "System wide .extension Coming soon."

 

Działa, działa :)... Coolorus był testowany głównie na Mac OSX, notka o tym, że będzie system wide oznacza to, że samm system będzie mógł korzytsać z jego zasobów.

 

Napisz proszę maila jakiego typu to problem: jaka wersja photoshopa i ew. error z extension managera, na maila podanego w stopce: http://www.coolorus.com

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę zainstalować. Extension manager podaje taki komunikat : "Rozszerzenie Coolorus nie zawiera prawidłowego podpisu. Nie zostanie zainstalowane"

 

Używam najnowszej wersji Liona, Photoshop CS5.

 

Daj znać czy na priva dostałeś wiadomość, mam wrażenie, że średnio te privy działają. Najlepiej jakbyś problem opisał mailowo: contact[at]coolorus.com wraz ze screenem Extension Managera.

Link to comment
Share on other sites

Flash CS5/5.5 nie działa, tz. Można naprawić. Jest coś zrypanego w instalatorze i jak ma się lokalizację inną jak en_EN to wciska pliki np do pl_PL.

Rozwiązanie:

przenieść pliki z C:\Users\[uSER]\AppData\Local\Adobe\Flash CS5\pl_PL

do C:\Users\[uSER]i\AppData\Local\Adobe\Flash CS5\en_US

 

Ponadto zastanówcie się nad zmianą systemu aktywacji. Obecnie nie jest to zbyt bezpieczne i bardzo łatwo obejść.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uwagi. Instalator Flash CS5/5.5 działa na tyle na ile jest to możliwe. Masz zapewne Flasha w wersji EN, a Extension Manager uruchamia się w wersji PL. Miałem u siebie dokładnie to samo. Są 3 możliwe rozwiązania:

- uruchamianie Extension Managera bezposrednio z Flasha (Help > Manage extensions)

- usuniecie polskiej wersji językowej Extension Managera (trzeba znaleźć i usunąc konkretny katalog)

- zainstalowanie Coolorusa manualnie, jak to jest opisane w readme.txt (z grubsza przypomina to rozwiązanie zaproponowane przez BizU).

 

pozdrawiam

Łukasz

Link to comment
Share on other sites

My też się zastanawialiśmy, a istniejące rozwiazania były delikatnie mówiąc niedopracowane. Więc zgodnie z dewizą 'chcesz mieć coś dobrze, zrób to sam' zabraliśmy się do roboty.

 

Co do ceny, to - tak jak widnieje na stronie - jeszcze nie zdecydowaliśmy ostatecznie, ale cena raczej nie przekroczy 10$.

Link to comment
Share on other sites

Znamy problem z CS4 x64, problem jest w nie naszym kodzie (biblioteka opensource), dlatego szukanie błedu jest dużo trudniejsze. Tak czy inaczej napewno z tym sobie poradzimy jeszcze w czasie trwania bety, po to ona jest ;) Tymczasowo polecam 32-bitową wersję, wg naszych informacji i testów nie ma z nią problemów, chyba jest ona instalowana zawsze równolegle do wersji x64.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy