Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna? (pod płytę Abit IP35-e)


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba przyszedł powoli czas na wymianę karty graficznej. Nie interesowałem się sprzętem od prawie 2 lat, więc nie specjalnie wiem co w trawie piszczy aktualnie.

 

Potrzebuję czegoś co będzie działać na płycie głównej Abit IP35-e (nie mam zamiaru na razie wymieniać płyty - to komputer do modelowania tylko i wyłącznie).

 

W tej chwili mam Nvidia GeForce 7900GS, ale że umiera powoli śmiercią naturalną(zrobiwszy wcześniej duuuużo dobrego).

 

Co byście doradzili w tej chwili? (fajnie było by jeśli karta miała by pasywne chłodzenie).

 

tutaj opis płyty głównej: Abit IP35-e.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zdecydowanie geforce z seri 2xx np. 285 , z kartami serii 4xx i 5xx w maxie sa problemy. Ewentualnie tanszego jakiegos radeona 4870 lub 4890. Z pasywnymi jest taki problem ze jak niemasz przewiewnej budy to moze zaliczyc szybki zgon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 460 Gainwarda 2 GB. Z czystym sumieniem nie mogę polecić, z tego powodu co Predator mówi, czyli przymulania viewporta w bardzo konkretnych sytuacjach * ale - mówię o Gainwardzie, bo zależy Ci na ciszy, a ta 460 jest niesamowicie kulturalna. Praktycznie jej nie słychać. Daje o sobie znać dopiero przy dłuższym renderowaniu w Octane (nie dziwię się, 100%-owe obciążenie karty)

Porównaj wyniki hałasu z jakichś recenzji, jeśli są takie same dla 285 to to może być dobry deal dla Ciebie.

 

* np. przy 6-milionowym meshu wyswietlanym jednostronnie jest 60 FPS, a kiedy scianki sa dwustronne spada do 6 FPS. A z kolei w Mudboxie nie ma problemów. Widzę że zawsze w tych sytuacjach 1 lub 2 rdzenie CPU są obciążone stuprocentowo - zależnie od ustawień w panelu Nvidii. Dlaczego tak jest? nie mam pojęcia... trzebaby mądrzejszych ode mnie pytać

Edytowane przez muody
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności