Skocz do zawartości

realizm w renderze


bombelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić znawców tematu o pomoc. Bawię się troszkę mentalem, przegooglowałem trochę tutoriali i... moje rendery nadal nie wyglądają realistycznie :/. Czy można prosić o jakieś DOBRE tutoriale / porady.

 

Robie obiekcik, nakładam materiały arch&design, przygotowuje jakieś pół-walcowe "studio" renderuje to + ambient occlusion, składam to w photoshopie i... co dalej, jak sprawić aby model wyglądał prawdziwie ?

 

Render -> JPG

 

w scenie mam skylight oraz mr area omni (przy innych światłach nie mogę uzyskać miękkich cieni).

 

Ps. Jak wstawić model na zdjęcie biurka (tak żeby cień modelu był na biurku) w maxie, kiedyś coś takiego chyba robiłem i to się jakimś materiałem chyba robiłem, ale nie pamiętam jakim (zdjęcie w tło w maxie wstawię, to wiem jak zrobić ;D). Może mała podpowiedz ?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edytowane przez bombelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

materialy wygladaja bardzo plasko, albo nie maja zadnych odbic wlaczonych, albo (co bardziej prawdopodobne z opisu) nie maja czego odbijac.

poczytaj o robieniu prawdziwego studia i co tam sie stosuje zeby obiekt wygladal ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności