Skocz do zawartości

Mięśniak - nauka sculptowania


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zacząłem bawić się zbrushem. Znalazłem jakieś książki, tutoriale, masę zdjęć i sculptuję.

 

Ta postać ma być muskularnym herosem. Już trochę nad nią siedziałem, ale ciężko mi samemu ocenić co jest źle i dlaczego, gdzie zrobiłem błędy.

 

Na razie nie dłubałem nic przy nogach, teraz kończę ręce, tę ich część powyżej dłoni.

 

Liczę na waszą pomoc, napiszcie co popsułem.

 

 

zbrushdocument2.th.jpg

zbrushdocument4.th.jpg

zbrushdocument5.th.jpg

zbrushdocumentp.th.jpg

 

Update:

 

 

updatepr.th.jpg

Edytowane przez P4VV37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, większość z tego teraz widzę. Tylko nie jestem pewien jak poprawić klatkę, chodzi o mięsień piersiowy czy ogólny kształt?

Dodatkowo: powinienem zwiększyć ostrość krawędzi między mięśniami czy zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt często wrzucam updaty, może to źle, ale wolę dodawać obrazki po ukończeniu jakiegoś większego etapu.

 

Grzebałem przy wszystkim co wymienione. Obojczyki itp. będę jeszcze poprawiał w czasie tworzenia głowy. Właściwie też poprawiania bo coś na tej szyi już jest:]

 

Ten kształt kropli trochę przesadzony jak dla mnie, ale słabszy całkiem dobrze pasuje.

 

W każdym razie teraz ma jakieś mięśnie w nogach, sześciopak z sześciu mięśni i kilka innych ulepszeń.

 

53974469.jpg

29465679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwetka dalej leży pod kątem proporcji. Za szerokie bary, za szeroko rozstawione nogi, za wysoko pępek i mięśnie brzucha. Za krótki biceps. Przedramię jest straszne.. Popatrz sobie na refki i ogólnie wygląd mięśni. Triceps też jakiś pokrzywiony. Mięśnie skośne brzucha w złym miejscu. Dłonie również nie za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, postaram się go dostosować do jakiś ogólnie przyjętych proporcji, np. 8 głów. To że nogi są za szeroko rozstawione na prawdę ma znaczenie? Przecież to tylko kwestia pozycji. Ale nie zaszkodzi nauczyć się zmieniać pozę w z-brushu.

Teraz trochę namieszałem z przedramieniem, próbowałem je poszerzyć nie przejmując się mięśniami. To się poprawi:]

Dłońmi i zakończeniami nóg jeszcze się w ogóle nie zajmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok do przodu:

 

t11a.jpg

 

Na twarzy za dużo namieszałem, pokażę ją jak trochę poprawię. Dłoni i przedramion jeszcze nie ruszałem, zmieniłem proporcje, mięśnie brzucha, również skośne i położenie nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności