Jump to content

Tamyl91

Members
 • Content Count

  442
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Tamyl91

 1. Witam, zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, by wygenerować automatycznie płynną, gładką siatkę podając zamknięty spline jako input? Poniżej przykłady obrazujące o co mi chodzi.
 2. Dzięki. Rozwiązania wymyślam sam, generalnie spędziłem dużo czasu żeby to wszystko zaplanować, choć teraz widzę, że i tak główny algorytm musi zostać całkowicie przebudowany po raz kolejny, bo chcę, by działało to we wszystkich przypadkach i było możliwie stabilne.
 3. Cześć wszystkim. Nie było mnie chwilę na forum, robiłem w tym czasie różne rzeczy, między innymi skrypty i pluginy ;) Jakiś czas temu postanowiłem podjąć się karkołomnego zadania stworzenia wtyczki do Maxa na wzór Modowego MeshFusion. Zamieszczam pierwsze wczesne testy algorytmów napisane w formie prostego toola w maxscripcie. Docelowo planuję zrobić z tego coś poważniejszego, bardziej proceduralnie, z użyciem 3ds maxowego SDK.
 4. Dziękuję za drogocenne odpowiedzi. Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, w jaki sposób udokumentować koszty poniesione na rzecz przewalutowania i prowizji PayPal tak, żeby nikt tego nie zakwestionował?
 5. Ok, pytanie tylko skąd ja mam znać te faktyczne koszty poniesione przez klienta? Edit: zrobiłem mały test. Kupuję rzecz za 5 euro płacąc złotówkami, PayPal liczy mi cenę w taki sposób: Do zapłaty: 22,43 PLN Kurs: 1 Złoty polski = 0,222946 Euro czyli ~4,49 zł/euro (!) natomiast jako ja kupujący dostaję 5 euro minus prowizja 0,5 euro po takim kursie: Kurs wymiany: 1 Euro = 4,1840 Złote polskie Przeliczenie z: -€4,50 EUR Przeliczenie na: 18,82 PLN Na jaką kwotę mam więc wystawić rachunek? Jeśli wystawię po średnim dzisiejszym kursie NBP (ok. 4,26) to na rachunku będzie mniejsza kwota niż faktycznie zapłacił klient. Skąd PayPal bierze ten kosmiczny kurs?
 6. Tak jak napisałem klient był z Polski, ale wydaje mi się, że VAT nie ma tu nic do rzeczy.
 7. Spotkała mnie taka sytuacja, otóż ktoś z Polski kupił ode mnie model 3d na mojej stronie www, zapłacił przez PayPal (bezpośrednio, żadnych stron pośredniczących), cena wynosiła 30 eur. Otrzymałem wpłatę w wysokości 30 eur (po kursie 4,15 zł, czyli ok. 125 zł), PayPal wziął swoją prowizję ok. 2 eur, więc mi zostało ok. 28 eur - jakieś 116 zł. Kupujący poprosił mnie o wystawienie rachunku, więc wystawiłem rachunek na kwotę 125 zł, na co on odpisał, że "jemu z karty pobrało 138 zł" i na taką kwotę chce rachunek. Czy ktoś się orientuje o co tutaj chodzi? Co to za magiczna prowizja na temat której nie mam żadnych informacji i na jaką kwotę powinienem wystawić rachunek?
 8. Dzięki za polecenie :) ZirakKhazad, zalety są takie, że kość wpływa tylko na te elementy, do których ma "blisko" chodząc tylko i wyłącznie po wnętrzu obiektu 3d, dlatego (na przykładzie postaci ludzkiej) kość prawego piszczela nie wpływa na lewą łydkę (mimo tego, że odległość po linii prostej między tymi elementami jest bardzo mała, jednak najkrótsza możliwa ścieżka dojścia od jednego do drugiego jest już bardzo długa, zahacza prawie okolice brzucha). Maya stosuje podobny algorytm, jednak z tego co wiem nie ma możliwości późniejszych regulacji, w moim pluginie możesz po wszystkich przeliczeniach modyfikować jeszcze siły wpływów kości na pobliskie wierzchołki. Czy postać jest ubrana, czy nie - to nie ma większego znaczenia dla algorytmu (no chyba, że części ubrań przecinają się z ciałem i tworzą przejścia np pomiędzy nogami w przypadku szerokich spodni, takie sytuacje mogą już powodować problemy).
 9. Dzięki, ale wstrzymaj się jeszcze chwilę z zakupem. Dla użytkowników max3d.pl będzie zniżka 15% jak tylko pojawi się tu news o pluginie ;)
 10. MCG wygląda świetnie. Nie jestem wielkim entuzjastą "programowania" wizualnego przy pomocy nodów, moim zdaniem drzewo jest mniej czytelne, trudniejsze do debugowania i przede wszystkim bardziej czasochłonne przy tworzeniu, czasem kilka linijek prostego kodu z pętlą i kilkoma warunkami staje się sporą plątaniną węzłów. Mimo to czekam z niecierpliwością, bo modyfikatory tworzone przy życiu MCG mają być tłumaczone na c# i kompilowane przy użyciu wielowątkowych dotnetowych bibliotek, więc czas wykonywania powinien być zdecydowanie szybszy niż maxscriptowy odpowiednik. Obawiam się tylko, że wraz z naładowaniem nowego maxa tymi wszystkimi ficzerami liczba crashów wzrośnie. I to nie liniowo, a wykładniczo, obym się mylił.
 11. Wrzuć tu scenkę, będzie najprościej.
 12. Ten Extra Sampling to jak dla mnie must have każdego unbiasedowego path tracera. Niby oczywistość, a póki co chyba tylko Maxwell ma taką opcję.
 13. Dzięki. thecrev, nie pracuję, póki co studiuję, programuję i robię grafikę ;)
 14. Już coś tam działa, zerknijcie. https://vimeo.com/117830577
 15. Rozumiem, że mamy w ciemno zgadywać jaki soft, jaki renderer itp?
 16. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie SDK do Maxa 2014 i VC 2010 Express, niby ten VC jest obsługiwany, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i miałem bardzo podobne błędy, nie pamiętam czy dokładnie te same, ale nijak nie mogłem utworzyć nowego projektu. Zainstalowałem VC 2010 Professional i teraz śmiga ;)
 17. Scenka przyjemna, ale jak pewnie sama wiesz brakuje trochę realizmu. W czym renderowane?
 18. A nie możesz zapisać tego pliku pythonowego, wczytać go w maxscripcie i odpowiednio potraktować?
 19. nacisnij "j" edit: dopiero doczytałem...
 20. Nie miałem jeszcze styczności z maxem 15, widziałem tylko filmik:
 21. W Maxie 2015 Quad Chamfer jest już natywnie. Ciekawe, czy wykupili kod Marius'a, czy po prostu zerżnęli pomysł ;)
 22. Zrobiłem mini tutorial z moim workflow vray-dirtowym, może się przyda: obiekt ze zwykłym VRayDirt: obiekt z VRayDirt z opcją "invert normal": kompozycja dwóch powyższych przy pomocy VRayComp w trybie Multiply: dodatkowo - zrobiłem jeszcze miks z szumem (i output z modyfikacją krzywych do podbicia kontrastu): a na koniec VRayBlendMtl z 2 materiałami i cała powyższa kompozycja jako mapka mieszania: i cały materiał:
 23. Póki co pracuję od jakiegoś czasu nad pluginem do automatycznego ustawiania wag w modyfikatorze Skin, wykorzystuję pewną ciekawą metodę pokazaną na siggraphie rok czy dwa lata temu, jestem pewien, że zaoszczędzi kupę czasu wielu maxowym animatorom ;) Tutaj jest jakiś tam wczesny pierwowzór napisany w maxscripcie, wersja finalna będzie zdecydowanie ciekawsza, szybsza i mądrzejsza. https://vimeo.com/113561911
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy