Jump to content

onti90

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About onti90

 • Rank
  Member
 1. Witam Zacząłem bawić się z vrayem i napotkałem na taki problem, że jak renderuje mi się to finalny render jest gdzie nie gdzie zwłaszcza przy refleksach bardzo ziarnisty, a ja kompletnie nie wiem czemu i jak to naprawić. Proszę o pomoc :) Link do renderu: http://screenshot.sh/ofiTdCbaBuzVI
 2. Witam otóż chciałem zrobić riga do postaci za pomocą humanIK. Przygotowałem szkielet i próbowałem zrobić skina za pomocą mapy i wyskoczył mi błąd, że 4 trójkąty są na powierzchni mniejszej niż 1e-008. Może ktoś miał podobny błąd i wie jak go naprawić? Pozdrawiam
 3. Witam mam pytanie. Otóż zamierzam zabrać się za rigowanie postaci lego i chciałem zapytać w czym i jak to najlepiej zrobić. Ponieważ chciałbym, żeby postać mogła poruszać się normalnie, oraz móc zrobić dla niego animację rozpadu. Model składa się z osobnych modeli: noga, noga, tułów, ręka, ręka, głowa. I tutaj pytanie jak zrobić taki sam skin dla obu nóg ( ponieważ to te same modele i te same kości tylko w innym miejscu ). Może ma ktoś jakieś dobre poradniki do czegoś takiego ? Pozdrawiam
 4. Witam Czy jest opcja, żeby sklonować model z kośćmi, tak żeby ustawienia envelopes dla kości zostały zachowany dla tych sklonowanych kości?
 5. Witam tak jak w temacie czy mogę zmienić miejsce obrotu kości tak, żeby np w momencie kiedy noga postaci jest osobnym modelem nie wychodziła z głównej budowy tylko obracała się wokół siebie pozostając tam gdzie powinna?
 6. Witam Dzisiaj spotkałem się z takim problemem, że ten sam model w dwóch różnych plikach miał różne UV. Zapisałem więc jedno i chciałem załadować w drugim pliku, jednak po wczytaniu nic się nie zmienia. Co mogłem zrobić źle? Pozdrawiam
 7. Wie ktoś może jak animować postać tym szkieletem kiedy jest już podpięty pod postać i jak nim zarządzać? Jak też dostosować go do zaimportowania postaci do gry?
 8. Witam Ostatnio próbowałem stworzyć Spodek taki jak jest w katowicach. Szło całkiem nieźle do czasu gdy zabrałem się za balkony. otóż jest to koło, które przy ścianie gdzie nie ma drzwi ma wcięcia, mam problem jak je zrobić bo używając probolean nie do końca działa ponieważ coś jest nie tak z pivotami i źle mi je obraca w stosunku do reszty modelu. Jak to naprawić? Są jakieś inne metody, które pozwoliłby mi zrobić takie dziury na wylot w środku modelu? ( korzystam z 3DSmaxa )
 9. ja widziałem te procki z różnicą cenową około 200-300 zł jeden 1200 a drugi 1500
 10. Witam Który z tych dwóch procesorów wziąć? 4790k jest ponoć lepszy, ale czy opłaca się wydawać, aż tyle pieniędzy więcej?
 11. Na razie uczę się mentalraya i w najbliższym czasie chciałbym, też ogarnąć renderowanie w vrayu.
 12. Witam nie do końca wiedziałem gdzie dać ten temat więc dałem go tu. Mój komputer do maxa to na razie pentium g3220 8 gb ramu zintegrowana grafika. Mam uzbierane 1600 zł i moje pytanie, co za to kupić żeby było dobrze. Mogę albo i to i to, ale słabsze , albo i7-4790k i dozbierać do grafiki później, albo kupić grafikę jakąś i potem dozbierać do procesora. Jak byłoby najlepiej?
 13. Jaką kartę graficzną do programów 3D ( max, zbrush, blender ) oraz photoshopa. do około 1700 zł, zastanawiałem się między gtxem 970 a r9 290X.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy