Skocz do zawartości

Problem z dyskiem i płytą główną = KATASTROFA


Batou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O boże! Sprawa się tak skomplikowała że sam nie wiem. Na moim kompie nigdy nie miałem z tym problemu. Kiedy podłączyłem tą 120 do mojego komputera też było ok. i mogłem zainstalować windowsa także dysk jest ok i płyta instalacyjna winxp też. Tylko u ojca jest problem bo po zmianie płty głównej (z msi na susa), procka (z 1400 na 1800+) i przypadkowym formatowaniu całego dysku nie chce się zainstalować (błąd z hal.dll). To tak w Duuuuużym skrócie.

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitulacja... Mam dość. Zamieniłem z powrotem płyty główne u ojca. Zrobiłem z powrotem tą samą konfiguracje sprzętową co przed owym \"wypadkiem\" ze skasowaniem danych i co...? Przystąpiłem do instalacji windy i dupa - błąd hal.dll. A u mnie na kompie po podłączeniu owego dysku mogłem bez problemu zainstalować winde. Tylko co z tego kiedy ja mam intela i po instalacji i podłączeniu dysku do kompa ojaca (proc amd) winda nie chce się nawet uruchomić (nie dziwne) a opcja naprawy podczas instalacji nie istnieje.

Nie wiem co się dzieje, nie wiem jak to naprawić, danych się nie da odzyskać i mam już dość w bawienie się w informatyka od siedmiu boleści.

Teraz z kolei u mnie na kompie jakieś błędy wyskakują... ja się powieszę.

 

A to fotka pamiątkowa z uwiecznioną ostatnią konfiguracją sprzętową. Oczywiście uwieńczona błędem hal.dll.

 

piec.jpg

 

[Wyedytowany dnia 24-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ram. Mam dwie kości 256 ddr.. jednak kingstona a druga oem`owa. Próbowałem instalować i na jednej i na drugiej i na obu na raz i nadal to samo.

 

Co do tej brudnej płyty... no cóż... niewierze w to. No chyba że to wina napędu. W końcu u mnie z tej płyty windows się instaluje a u ojca - hal.dll.

Może cd rom przełożę ;).

 

[Wyedytowany dnia 24-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych w profesjonalnej firmie to jest to ostateczność. Pobieżnie szukałem w internecie takich firm i znalazłem jedną w której samo zdiagnozowanie dysku kosztuje 200zł. Ponieważ odzyskanie danych w moim przypadku jest dla nich dziecinnie łatwe to podejrzewam, że cena zamknęła by się w okolicach 300zł. Mimo to jak dla mnie to trochę drogo. Sam jeszcze raz spróbuję coś odzyskać, ale najpierw muszę się uporać z instalacją windowsa, bo teraz ojciec nie ma na czym pracować i musi się \"męczyć\" na 10gb caviar`ze. Ma wreszcie \"przymusowe\" wakacje z tej okazji i bawi się we fruityloops, bo mayi nie mogę niestety zainstalować (nie wiem czemu i nie chcę wiedzieć) :).

 

Jutro do tego powrócę bo dziś już nie mam na to siły.

 

[Wyedytowany dnia 24-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou a próbowałeś spod Dosa (wiem dinozaur ze mnie) instalujesz dosa a potem wpisujesz C:/unformat.exe ja w ten sposób odzyskałem 95% danych z mojego HDD.

Jest tylko jeden mały szkopuł, nie działa na ntfs\'ach, z przyczyn oczywistych.

 

Życzę powodzenia

Gollum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :). Udało się dziś cudem zainstalować winde. Nie wiem czemu nie wyskoczył błąd hall.dll. Jedyne co się zmieniło to zasilacz (kupiłem ojcu chieftec`a 360) i wyjąłem dysk z kieszeni. Instalacja poszła jak po maśle.

Plików nadal nie odzyskałem i już chyba nic z tego nie będzie. Ojciec pogodził się ze stratą kilkunastu projektów więc chyba sobie daruję.

Teraz już "tylko" pozostał mi problem z restartami mojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności