Skocz do zawartości

Kontroler Spring, tylko w jednym lokalnym kierunku


Gość Limak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Używam kontolera spring w celu animacji zachowania bezwładności przy ruszaniu i hamowaniu pojazdu (coś na wzór Segwaya). Wszystko się spisuje pięknie ale tylko wtedy gdy pojazd porusza się równolegle do którejś z globalnych osi współrzędnych, natomiast gdy ruch następuje przykładowo po łuku, następuje niepożądany przechył na bok. W kontolerze jest opcja efektyności działania siły spring na każdą oś (X,Y,Z) jednak odnosi się ona do globalnego układu współrzędnych. Może ktoś zetknął się z podobnym problemem i znalazł lekarstwo;) Mam nadzieję, że w miarę jasno przedstawiłem w czym tkwi problem, wszelkie sugestie mile widziane.

przechyl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aby dostać się do lokalnych osi springa musisz połączyć się przez helperka ExposTransform. Czyli masz spinga powiedzmy na tym górnym helperku. Tworzysz helperka ET i linkujesz go do swojego mastera (dolnego helperka). Wybierasz espose node jako górnego helperka ze springiem. W miejscu górnego helperka tworzysz kolejnego hp o imieniu Andrzej i linkujesz go do dolnego mastera. Wystarczy teraz zWierowac hp ET jego lokalna exposed pozycje, powiedzmy X, z Andrzeja pozycja X. Wuala. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, nie miałem różowego pojęcia o istnieniu helpera ET, który zdecydowanie daje wiele możliwości, już zabieram się do rozkminki tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności