Skocz do zawartości

[3dmax]Kropla wpadająca do szklanki


Aethersis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio bawiłem się w 3ds maxie emiterami cząsteczek, a w szczególności particle flow i udało mi się zrobić w dość realistyczny sposób animację nalewania wody do szklanki z uwzględnieniem grawitacji, lepkości, ruchu wirowego cieczy a nawet tarcia. Postanowiłem więc pójść nieco dalej i zrobić animację kropli wpadającej do szklanki tak, aby powstał taki fajny efekt jak w reklamach (zwolnione tempo itd.) Główny problem polega jednak na tym, że trzeba by było sporządzić gotowy już "ocean" cząsteczek które swobodnie by sobie czekały na tą kropelkę, żeby po zderzeniu odpowiednio zareagować ładnie się rozpryskując. Może jednak da się to zrobić też w jakiś inny nieznany mi sposób? W każdym razie bardzo prosiłbym o pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy symulacje cząsteczek da się zrealizować za pomocą reactora? Model który stworzyłem jest potwornie zasobożerny i marne 5000 cząsteczek symuluje się w skrajnych przypadkach dobre 5 minut na klatkę. Jestem pewien że dałoby się to jakoś zoptymalizować, chociażby korzystając z tego silnika (tylko jak??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie znam sie na 3dmaxie ale wydaje mi sie,ze w PFlow nie ma SPH i nie wyliczy poprawnego zachowania sie cieczy.

Predzej podejzewal bym, ze Thinking particles to ogarnie.

Jezeli chodzi o wypelnianie szklanki - mogl bys poprostu zostawic mala tafle wody potrzebna na reakcje z kroplą a brakujaca reszte 'wody' dorobic osobno.

tak czy inaczej do takich zabaw polecam realflow / naiad (realflow bedzie latwiejszy).

Edytowane przez tmdag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności