Skocz do zawartości

Teczka 2D - only


only

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pierw krótka i nudna historia. Cześć, Damian z tej strony. Nie dodałem posta na tym forum już kupę lat, chociaż jestem już zarejestrowany od 2004r. (już 7 lat).

 

Od momentu kiedy zacząłem studia, zauważyłem ,że mam aż za dużo czasu. Więc po mału bazgrole jak za starych, młodzieńczych czasów. Wiele osób twierdzi ,że w wieku 21 lat już mi to nie będzie potrzebne i jest bezsensu, bo nie będę miał pracy w tym kierunku, ale robię to dla własnej przyjemności. Dla przyjemności bazgrolenia.

 

Mam nadzieję na konstruktywną krytykę, porady itd. Chce dopracować jak najwięcej rzeczy. Chociaz powolutku na początku, na razie mi kiepsko idzie.

 

Zacznę całkowicie od podstaw. Czyli cieniowanie, ręce itd. Ale pierw, kilka dzisiejszych szkiców (długopisem) oraz bardzo stary digital, za którym kryje się romantyczna historia, bardzo złej kobiety... : P

 

Zdjecie06_hnxrrxn.jpg

Lekko zerkałem na projekt z deviantart

 

Oraz stary, pierwszy digital ever.

misiek_hnxrrpw.jpg

 

Z czasem będe dodawać więcej szkiców.

Pozdrawiam i trzymajcie się

Damian.

Edytowane przez only
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Od momentu kiedy zacząłem studia, zauważyłem ,że mam aż za dużo czasu. Więc po mału bazgrole jak za starych, młodzieńczych czasów. Wiele osób twierdzi ,że w wieku 21 lat już mi to nie będzie potrzebne i jest bezsensu, bo nie będę miał pracy w tym kierunku, ale robię to dla własnej przyjemności.

 

Prac nie skomentuje, inni napisali co trzeba. Odniosę się tylko do tego co napisałeś powyżej.

Wydaje mi się, że jeśli umiesz szybko i zgodnie z oczekiwaniami wykonać zlecenie, to chyba kwestie osobiste będą miały na rynku marginalne znaczenie. Gdybym dawał komuś do namalowania ilustrację, to szczerze mówiąc miałbym gdzieś ile ten ktoś ma lat, raczej skupiłbym się na tym ile trzeba będzie zapłacić i czy dostanę ilustrację taką jakiej oczekiwałem i w takim terminie jaki jestem w stanie zaakceptować.

To raczej kwestia determinacji. Jeśli jesteś w stanie walczyć z tabletem dzień w dzień przez 13-15 h na dobę, to za 2-3 lata nie powinieneś narzekać na zlecenia. Większość ludzi podchodzi do sprawy tak, że maluje okazjonalnie, bez zaangażowania i oczekuje cudów, a tymczasem cuda nie następują. Jak masz sporo wolnego czasu, chęć i determinację to dasz radę.

Co do tego jaką będziesz mieć pracę - a weź człowieku daj spokój. Lepiej być freelancerem w grafice czy pracować w hipermarkecie albo być sprzedawcą - akwizytorem w jakimś banku czy towarzystwie ubezpieczeniowym ? Może kasjerem w sklepie, albo w Macu bułki robić ?

Ja tam bym wolał malować obrazki niż pakować burgery.

No nie wiem, może masz znajomości, ale bez nich jest nielekko obecnie.

Lepiej podwiń rękawy, naucz się czesać piękne obrazki na komputerze i startuj z dobrym folio na zachód ;P

... zamiast marudzić na powitanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsza jest determinacja (mi jej czasem brakuje), nie poddawaj sie i cwicz... Jak to zaawansowani uzytkownicy tutaj pisza, poszukaj jakis referencji, tutoriali i moze ksiazek (ja mam ich do bolu), a ja ze swojej strony moge zagwarantowac ze to pomoze. Chociaz nie jestem zadnym specjalista w digital painting to zauwazylem ogromna zmiane w tym co bylo kiedys i w tym co jest teraz.... Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77, mam nadzieje ,że ktoś mnie nie zrozumiał źle. Nie miałem na myśli ,ze z sztuką nie można wiązać przyszłości. Ja osobiście żałuje ,że nie poświęciłem temu więcej czasu. Chciałbym się zajmować czymś co mnie interesuje. Niestety już ciut za późno no to.

 

Leondrago, dzięki. Na pewno wezmę sobie do serca.

 

Pierwsze zabawy z tabeletem i "próby" narysowania byle czego.

Jedynie mnie cieszy to, to ,że wiem jak narazie na czym mam sie skupić aby poprawić to i owo.

 

teczka001_hnxenwe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rób sobie takie ćwiczenia jak najczęściej. Wiem, że to szkice, ale próbuj mniej szarpać kreskę. A za późno jeszcze nie jest, wszysto zależy od tego jaki czas poświęcisz na ćwiczenia. Końcówki palców w dłoni 'piece' są zbyt grube. wrzucaj więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności