Skocz do zawartości

Animacja kolorów vertexów


piotrq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w jaki sposób mogę animować zmiany kolorów vertexu? Mam obiekt Plane->Editable Poly w klatce 0 ustawiam dla wszystkich vertexów jeden kolor, a w klatce 20 zmieniam kolor dla 10 vertexów np w rogu. Następnie chciałbym tego użyć jako mapy Vertex Color. Jeśli nie jest to możliwe to w jaki sposób to obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Możesz zanimować slider opacity na listwie modyfikatora vertex paint.

Czyli dajesz mod vertex paint, malujesz na czarno.

Dajesz drugi mod vertex paint, malujesz te 10 vertexów w rogu na wybrany kolor i animujesz slider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, to rozwiązanie rzeczywiście działa. z tymże mi zależy troszeczkę na innym rozwiązaniu. może rozwinę pytanie. potrzebuję tego do skryptu w którym będę zmieniał kolor niektórych vertexów, w ciągu całej animacji tych zmian może być naprawdę dużo. bardziej zależy mi na samej zmianie koloru niż na zanimowanym przejściu. czyli np w klatce 1 mam pomalowanych 20 vertexów, w 2klatce 10, a w 3 15vertexów, mogą pojawiać się statycznie bez animacji przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie według mnie nie ma potrzeby szukać więcej rozwiązań tylko oskryptować informację o rgb dla vertexów.

W zależności od pozycji timeline zmieniać skryptem wartość.

 

Ja się na maxscrypcie nie znam, więc nie pomogę, ale takie rozwiązanie chyba by działało.

 

EDIT:

Pogadałem z kolegą jeszcze, może takie naprowadzenie Ci pomoże:

 

Generujesz sobie maxscriptem tablicę dla modelu opisującą numery vertexów i ich wartość rgb.

(Chyba, że maxie jest już gotowa taka tablica, ale nie wiem gdzie).

Można je zczytać z editable poly - vertex properties.

Nastepnie musisz sobie dopisać skrypcik który obsłuży zmiany kolorów korzystając z wygenerowanej tablicy, czy to pojedyńczych vertexów czy ich grup, zależy co potrzebujesz zrobić.

Edytowane przez Levus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ale nie potrafię tego zrobić sposobem który podałeś. zamknijmy ten temat w tym dziale, postaram się uzyskać odpowiedz w dziale Programs Language. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności