Skocz do zawartości

Teczka 3D - Adrian.S - nauka


Adrian.S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładam tą teczkę po to żeby się czegoś nauczyć dlatego proszę o jak najwięcej porad i oczywiście krytykę, ale jak masz napisać "to jest do wyrzucenia" itd. to lepiej nic nie pisz :)

 

Program - 3ds max

Silnik renderujący - vray

 

Z maxem miałem styczność kilka razy (jak widać po dacie utworzenia konta), ale tak na prawdę jestem dość początkujący. W grudniu zrobiłem "proste wnętrze" opierając się na tutorialu MaGuu , a potem zabrałem się za projekt, który zaraz przedstawię.

 

Projekt tej sypialni powstawał właściwie od stycznia, ale przez różne przeciwności losu dopiero teraz mogę się za niego zabrać i w końcu go dokończyć. Jak na razie mam świadomość, że wygląda to lekko mówiąc kiepsko. Właściwie to nie mam zamiaru tworzyć już nowych przedmiotów tylko poprawić jakość materiałów, która jest fatalna i wtedy zastanowię się nad finalnym renderem.

Na początek mam pytanie dotyczące tej firanki: vray mtl w diffuse i reflect bitmapa z firanką. Nie wiem dlaczego, aż tak widać na ścianach te wzorki (zmiana koloru diffuse i reflect nic nie daje).

 

Oto render:

render1rv.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Adrian.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Vray sun wtedy skasować?

 

Edit: Vray sun + vray light czy sam vray light i tak wygląda niewiele lepiej...

Tak przy okazji ... chcę odbicia na panelach, ale jak zrobić żeby nie było takiego przepalenia?

 

 

Edit: Trochę to poprawiłem, co o tym sądzicie?

 

render2m.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Adrian.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie lepiej, tylko zrób coś z tym dywanikiem, bo on tam sterczy zupełnie nie pasując. Ja bym zmienił kolor albo w ogóle do wyrzucił. Jak już, to żeby były też kłaki na krawędziach dywanu, nie pytaj mnie jak to zrobić, ja tu zaczynam dopiero ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wszystko poprawiłem, zmieniłem dywan.

Dalej widać te plamy na ścianach, przeźroczystość firanki prawie na full (po 253). Subdivision na materiale ściany mam 40, a świateł 24, chyba nie za mało?

Co oprócz tego poprawić?

 

render3r.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności