Skocz do zawartości

[AE] Powiązanie trackpointów z punktami


leroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie. Jak mając załóżmy 4 trackpointy- ograniczjące np kartkę papieru zrobić by inna warstwa która ją pokrywa i też będąca ograniczona 4 punktami (np zdjęcie dla tej kartki) były ze sobą powiązane? czyli żeby przesuwały się tak jak track pointy? chciałbym uzyskać efekt że ruszam załóżmy zdjęciem a naprawdę ruszałbym po prostu kartką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co zrozumiałem to chcesz strackować coś w AE tak, abyś pod ten track mógł podpiąć coś innego. Jeśli tak to po strackowaniu dajmy na to kartki, tworzysz sobie null object, zmieniasz mu nazwę na, dajmy na to track data, w okienku trackera klikasz na edit target>wybierasz nulla którego właśnie stworzyłeś>potem apply>ok. Teraz kartkę parentujesz pod nulla, ostatnia belka po prawej na layerze ze ślimaczkiem, przeciągasz na nulla>gotowe. Teraz nad kartkę dajesz zdjęcie, parentujesz pod nulla i koniec. Teraz przesuwając nulla, przesuwasz pozostałe elementy.

A tak na marginesie to raczej nie ten dział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ApaczoS -> z tym sobie radzę, chodzi mi właśnie o to co Marvin pokazał na zdjęciu

Marvin -> chciałbym żeby to właśnie tak wyglądało ale jak to osiągnąc żeby punkty były powiązane. Jak rozumiem ślimak powiązuje całą warstwę a mi chodzi żeby powiązać tak jak u Ciebie tracker1 -> upper left

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bvardzo za pomoc! jeszcze przy okazji zapytam - używam kluczowania, keylight 1,2, czy jest gdzieś coś takiego jak invert - zaznaczam obiekt i usuwa mi wszystko poza nim? bo nie mogę znaleźć takiej opcji a jak go zaznacze to usuwa mi tylko to co zaznaczylem a ja bym chcial na odwrót bo obraz ejst dosyć szczegółowy... pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bvardzo za pomoc! jeszcze przy okazji zapytam - używam kluczowania, keylight 1,2, czy jest gdzieś coś takiego jak invert - zaznaczam obiekt i usuwa mi wszystko poza nim?

Tak właśnie działa keylight, usuwa tło, pozostawiając obiekt lub osobę. A ty chcesz odwrócić działanie keylighta tak?

5721776953_49f0f856c9_b.jpg

cynthia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz keylighta jak zawsze, duplikujesz layer, z dolnego usuwasz keylighta, górnemu dajesz precompa(move all atributes) i w dolnym zmieniasz TrackMatte na Alpha Inverted jak na screenie. Voila! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności