Skocz do zawartości

Da się to jakoś naprawić?


Reinchard

Rekomendowane odpowiedzi

Max 2010

Tworzę model budynku, niestety napotkałem pewien problem. Aby stworzyć okna połączyłem edge (uważając przy tym aby nic się nie schrzaniło, nie do końca rozumiem czemu czasami podczas tworzenia nowych krawędzi na modelu pojawiają się różne bugi, w każdym razie łączyłem je tak aby wszystko było ok), a następnie funkcją extrude wytłoczyłem otwory w ścianie. Z tym że teraz zorientowałem się że na renderze wyskakują mi takie oto śmieci jak widać na skrinie poniżej. Z początku ich nie zauważyłem, bo są słabo widoczne, dlatego użyłem światła aby je lepiej uwidocznić. Da się jakoś naprawić te poligony? Bugi były jak się okazuje jeszcze przed extrude, po połączeniu krawędzi.

84972552.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

a tu są widoczne moje edge:

89768812.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak się tego pozbyć? Ewentualnie co powoduje takie błędy? Próbowałem funkcji retriangulate, ale było jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

masz n-gona pomiędzy poszczególnymi piętrami, połącz cutem z włączonym snapem vertexy i powinno być git, wcześniej spróbuj jeszcze wyłączyć wszystkie smoothing groupy z tego obiektu, być może to wystarczy - no i po wszystkim ( albo przed :)) na wszelki daj weld na wszystkie vertexy tak przynajmniej 0,5 - 1 cm

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, pomogło! Jest jakaś ogólna zasada, której należy przestrzegać aby uniknąć takich niespodzianek? I jeszcze jedno - zazwyczaj jak chcę połączyć dwa vertexy krawędzią to je zaznaczam i daje connect. Czym się różni funkcja cut? Której powinienem używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia której użyjesz - fakt - connect łatwiej się używa do łączenia. Natomiast CUT to bardziej do tworzenia edgesów (+ automatyczne dodawanie vertexow tam gdzie edgesy się skrzyżują). Ja z przyzwyczajenia używam zawsze CUT - ale to takie moje zboczenie ;). Na przyszłość aby uniknąć takich baboli to zawsze staraj się nie doprowadzać do tego aby duże powierzchnie miały dużą ilość "wolnych" vertexów - czyli nie połączonych ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności