Skocz do zawartości

Render Farma i podliczanie pkt


Gość alan66

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alan66

Witam,

 

Chciałem stworzyć taką lokalną akademicką render farmę. Oczywiście renderfarma to za dużo powiedziane. Może opiszę jakbym to widział;)

 

Każdy zainteresowany gdyby chciał renderować mógłby się podłączyć do sieci lokalnej i uruchomić jakiś programik (tutaj zapytanie jaki) który działał by tak że jeśli ktoś udostępnia swoje rdzenie to dostaje punkty za to. W zależności ile ma rdzeni i ile pomaga tyle punktów. Za te punkty można byłoby renderować. Oczywiście żeby wszystko ruszyło to na start każdy dostawałby ileś tam punktów na start.

 

Zależy mi na 3d maxie który ma backburnera i ma możliwość renderowanie też przez dbs. Oczywiście on ma ograniczenia na ilośc rdzeni ale może byłaby możliwość zrobienia podsieci w tym programie w której każda miała by tam konkretną maksymalną ilość osób?.

 

Czy jest taka możliwość? Jest taki program który liczy punkty? Bo bez tej możliwości nie widzę sensu gdyż każdy włączał by tylko wtedy gdy sam potrzebuje.

 

Proszę o odpowiedź:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Swego czasu funkcjonowało coś takiego jak http://www.corefarm.org, niby nadal jest ale chyba mało kto jeszcze tego używa. Działało to pod YafaRay'a na dokładnie takiej samej zasadzie jak opisałeś. Z tego co pamiętam, był tam używany jakiś konkretny program (chyba nawet opensource'owy) więc możesz poszperać na stronie albo nawet napisać do administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alan66

Dziękuję za odpowiedzi,

 

Co do ilości osób działających na maksie to na studiach architektury na których jestem jest takich osób naprawdę sporo;) Dla mnie by wystarczyło 20 osób;).

 

Dzięki za link;) Już sprawdzam:)

 

Myślę też że może dałoby radę wystartować z podobnym projektem jak:

http://www.renderfarm.fi/

tylko że na maxa?

Na zasadzie właśnie punktów;)

 

Co o tym myślicie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboje uzywac ;) jako kropki, moze cos w tym jest ;)

 

Idea sama w sobie jest fajna ;) ale bylo juz na max3d.pl pare prob zrobienia takiej rozproszonej renderfarmy na maxa ;) niestety nic na dluzej nie wypalilo ;)

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alan66

Dzięki za odpowiedź:P

 

Apropo kropki to tak już sobie mam że automatycznie stawiam różne minki po zakończeniu zdania.(teraz się skupiam).

Nie wiem skąd to wynika ale tak już jest . (:P)

 

A odnośnie Twojej odpowiedzi to wiem właśnie że były próby. Nawet niektóre zaczęły istnieć ale upadły.

Może uda mi się zorganizować coś takiego. Choć wątpie, bo skoro innym się to nie udało to czemu mi? A w sumie czemu nie?

Dzięki za odpowiedzi jednak na tej stronce nie bardzo odnalazłem programik po za jednym który jest bezpośrednio powiązany z tą stroną którą podał kolega.

 

Chyba że trzeba by było zmieniać kod w nim.

 

Pozdrawiam.

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności