Skocz do zawartości

Google+


velopl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kolejna okazja do hodowli wiekszej ilosci no-life'ow;)

 

Zabawne jak popularne dotychczas na wielu serwisach spolecznosciowych czy klientach poczty "grupy" nazwali po swojemu "kregami". Z pewnoscia algorytmy ich dzialania sa rownie odkrywcze jak nazwy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgodzę, liczba userów FB już spada (w USA) ale przewaga FB nad G+ jest taka jak iStore nad Android Market - łatwiej zarobić pieniądze. Głupie publkowanie na wallu - mimo, ze irytujące daje dostęp marketerom z tworzonej aplikacji do niemal wszystkich znajomych czytajacych Twojego walla. Kasa ponad społecznością. "Polubienie" na G+ moze być nic nie warte, bo aplikacja trafia do n. kręgu aplikacje i nie smieci innym. Dużo polub - słaba konwersja. Nadal wiele rzeczy (bilety do kina, konkursy) będzie osiągalnych głównie na FB. Zobaczymy jakie będzie API. W tym momencie jako twórca aplikacji na FB mam dostęp do większej ilości danych niż deklaruje się userowi - po prostu FB nie blokuje mi szerszego dostępu i mogę zassać "całego fejsa" idąc od znajomego do znajomego, a do niektórych rzeczy nawet nie jest potrzebna jakakolwiek autoryzacja. To takie praktyki chciwego Marka, których G+ raczej mieć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google+ na tyle na ile się*nim bawiłem jest fajne. Podobno mi się pomysł grup i*śledzenia osób bardziej w taki sposób jak na twitterze. Przełożenie na $ faktycznie na razie dla marketerów będzie nijakie, ale znając życie Google coś wymyśli. To trochę działa też na innych zasadach niż facebook.

 

Na razie po tych plusikach nawet w newsach, które są od dawna widać, że mało osób wie co to jest lub klika. W przypadku FB sporo jest lików.

 

Zobaczymy jak ruszą profile firm/serwisów.

 

ola-f: z tym zarabianiem na Android Markecie to prawda, ale to się zmienia. Apple tutaj przyzwyczaiło swoich użytkowników do kupowania aplikacji. Market zawiera więcej aplikacji darmowych, ale sporo aplikacji jest słabej jakości więc naprawdę robiąc dobrą aplikację można się łatwiej wybić. Metody promowania aplikacji są też inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł grup jest super. Jak musiałem założyć konto developerskie przeszkadzało mi, że widzę "prywatne" życie pracowników, podwykonawców, zleceniodawców (pewnie dlatego, ze się okazywało, ze maja prywatne życie hehe). W G+ jest to lepiej rozwiązane. Na razie Gogle przyznaje jednak, ze nie jest dostosowane do firm, co jest plusem, bo nie ma tam, komerchy. Jest póki co enklawą.

Główną siłą FB jest swoboda jaką dają firmom w grzebaniu w profilach. Nie ma większego problemu, by zaglądać do prywatnych albumów, przeglądać walla, śledzić aktywność, pobierać dane. Co więcej nie ma też problemu by podszyć się pod jakąkolwiek aplikację, jakiej używał user, by zrobić to bezkarnie.

 

Oczywiście świat Androida bedzie sie zmieniał, chociażby z uwagi na opłaty licencyjne dla Microsoftu, producentm bedzie zależało na lepszej konwersji użytkownika na dodatkowe wpływy z wbudowanych usług, by sobie odrobić te 5 czy jak w przypadku Samsunga 15$ licencji. Więc pewnie rozwój zostanie przyspieszony. Ale biorąc pod uwagę, że 90% aplikacji na IPhona zarobiła mniej niż 1000$ to jaka musi być przepaść, że na Androida nie opłaca się niektórym wchodzić z budżetem marketingowym :/

Ja jednak jestem zwolennikiem konkurencji i czekam na biznesowe rozwiązania Googla do usługi G+ na pewno będą oparte na świetnym targetowaniu behawioralnym, które inne firmy tylko udają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tymi licencjami to na razie są zamiary Microsoftu i jeszcze nie maja tych 15$ od Samsunga. Mysle, ze Google w tym temacie sobie poradzi.

 

Z tego co czytalem, profile dla firm maja sie pojawic i to niedlugo. Mam nadzieje, ze to jednak zostanie jakos sensownie rozwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności