Skocz do zawartości

Audi TT / pierwszy model / problem z materiałem


andre_v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy model, z maxem mam do czynienia od niedawna, wrzucam na razie tylko jednego screena z wstępnego renderu. Widzę wady do poprawki ale nie jest najgorzej, co zwróciło moją uwagę to ziarno na boku auta. Ustawienia w V-ray'u nic nie zmieniają. Problem ziarnistości częściowo rozwiązałem przez zwiększenie pod Irradiance Map HSph na 50 albo i 60 oraz interp. samples na 20. Preset na medium albo high. Tak czy inaczej problem dalej występuje. Może coś z materiałami? Zwiększałem subdivs itd. Nie pomogło.

 

Zaznaczyłem na czerwono, wkrótce wrzucę następne ujęcia. Liczę na porady i uwagi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Teraz ja :P

 

po 1.model jest chyba nie skończony, brakuje w nim bardzo dużo rzeczy

 

po 2.Czemu się śpieszysz z renderigiem jak model nie jest skończony i ma wiele błędów, już bez siatki dużo widać.

 

po 3.Jeśli chodzi o rendering, mi wychodzi gorzej więc tu chyba masz motywacje :D ja zostawie go sobie na koniec jak skoncze w 100% model, widze tylko jeden screen modelu pokaż przód i siatki jagbyś mógł?

Jeśli chodzi o ziarno? - też bym się dowiedział dlaczego tak wychodzi, też próbowałem coś z ustawieniami itp. małe ziarna ale są. Może to światło? ja świece v-ray light(przynajmniej staram się bo zle to wychodzi jak narazie)

 

Render pewnie nie wyjdzie ci dobrze bo są braki w modelu, Jeśli chodzi o ustawienia rendera, niewiele w tym moge ci pomoc bo sam mam problemy ale wyglądają one bardzo podobie do moich, ile robisz w maxie?? ja ze 3 miesiące?

 

Może się nie doczytałem ale z którego roku jest to autko??

 

Light cache - niewiem ja mam na orginalnych ustawieniach

 

Jesli tył tak wygląda to boje się spojrzec na przód ale mam nadzieje że nie jest tak zle.

Które to twoje autko bo u mnie było 2 i chyba zle zrobilem bo trzeba było wziąść coś prostrzego.

Edytowane przez thecrev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za modelowanie i właściwą naukę zabrałem się jakieś 2 - 3 tygodnie temu. Wcześniej stworzenie nawet prostej siatki było dla mnie czarną magią. Skończyła się sesja - można usiąść. ;d Tutoriale jakie tylko się da i tak coś kombinuje.

 

Tak, model nie jest skończony, lusterka, zaciski na tarczach, "kółeczka" Audi itd. to prowizorka. Do tego karoseria i niektóre kształty. Lubie wyjść czasami krok dalej dlatego walnąłem ten render - z ciekawości. Zaraz puszczę przód i inne ujęcia. :) Że pracy kupa to ja wiem. :)

 

Pierwsze auto.

 

Refki miałem z 2008.

Edytowane przez andre_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności