Skocz do zawartości

Jadalnia - nauka


Elwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jest to mój pierwszy post. Max'a uczę się już dłuższy czas lecz jeszcze duuuużo przede mną. Pierwotnie jadalnia miała być renderowana w Mental Ray'u lecz efekt był niezadowalający. Przerzuciłem się na Vraya - efekt dużo lepszy. W Vray'u siedzę krótko ,więc mogę nie ogarniać dużo rzeczy. Model drzewka z Max'a.

Jest to render testowy , proszę o krytykę & co mam poprawiać! ;D

jadalniabyelwawa.jpg

już widać ? bo wcześniej mi działało.

Edytowane przez Elwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

- Proporcje leżą, zmień sobie w ustawieniach na cm (Customize -> Unit setup... -> zaznacz Metric i daj np. centimeters) i wzoruj się na rzeczywistych wymiarach mebli, co znajdziesz chyba na każdej stronie z takimi rzeczami. Wysokość pomieszczenia to zdaje się minimum 2,5m

- Parkiet za dużo odbija i ma za dużego bumpa, czy tam displacementa noo i jest za mały, chyba że tak ma być.

- Nad materiałami też trzeba popracować

 

@maciek.m jest większa rozdziałka tylko się nie wczytuje na forum

http://zapodaj.net/images/4752228956d3.jpg - pozwolę sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje fakt leżą, a właściwie wiszą. Najbardziej jednak drażni mnie podłoga. Jak zauważył poprzednik mniejszy bump i reflect. Poza tym nie wiadomo skąd pada światło. Przedmioty są płaskie przez to. Rozumiem że z okien i wykuszy ale trzeba by zróżnicować. Wstawianie gotowców typu czajnik itp chyba dobrze nie robi ogólnemu wrażeniu. Trzeba to jednak pewnie traktować jako naukę światła? modelowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności