Skocz do zawartości

[Flash] Problem z importem .swf do sceny / uśmierceniem wrednej animacji


PatriarCHa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam taki poważny problem z flashem ( korzystam z CS4 ), otóż gdy do swojej już sceny z kilkoma warstwami, kilkoma movieClipami, i innymi symbolami chcę zaimportować już wcześniej wykonany plik, skompilowany, gotowy .swf zrobiony na tym samym programie, ba! na tej samej stacji, przez wybranie tego pliku w okienku importu nagle dzieje się... nic. I w tym problem, macie może jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje, dodam tylko że nie wyrzuca mi żadnego komunikatu o błędnym imporcie czy cokolwiek innego. Po prostu importuje nic.

 

Gdy już miałem dosyć importowania, zrobiłem to samo od nowa w tej scenie. Jest to galeria która opiera się na jednym pliku .xml i w zasadzie jednej klatce z ActionScriptem który sprawia że moja galeria działa, no i doszedłem do sytuacji w której po kliknięciu odnośnika moja galeria się pojawia, problem w tym, że gdy kliknę w inny odnośnik, to nie znika, nie mam już pomysłów.

 

Z góry dzięki za uwagę i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to że importujesz nie znaczy ze będzie działało. musisz jeszcze osadzić na scenie. Np. clipSceny.addChild(to co importowałeś) - zakładam, ze masz zmienną typu loader.

A jaką masz akcję przypisaną na znikanie galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam menu skonstruowane pod taki schemat

//button home_mc//
[b]pierwszy[/b].onRelease = function(){
play();
target="home";
}

//button about_mc//
drugi.onRelease = function(){
play();
target="about";
}

//button port_mc//
over3_btn.onRelease = function(){
play();
target="port";
}

//button contact_mc//
czwarty.onRelease = function(){
play();
target="contact";
}

 

I powiedzmy to do czego się odwołuje pierwszy to oczywiście etykietka na timelanie do animacji w dwóch stadiach, czyli na początku od alphy 0% do 100%, stop, czytasz czytasz czytasz i jak klikasz w inny odnośnik no to druga fazę czyli Fade Out, problem pojawia się z tą galerią, która działa tylko i wyłącznie na Scripcie, odwołuje się do pliku .xml, pobiera z niego ścieżki i ładuje na plansze, nie da się w tym zrobić tego FI & FO, dlatego pojawia się instantowo, ale to nawet lepiej, tylko nie wiem jak się później tego pozbyć. Widocznie jestem nie-do-edukowany, bo nie znam niestety niczego co by mogło mi uśmiercać tę galerię gdy kliknę w inny odnośnik.

 

Jak masz jakier propozycję, chętnie posłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz uzywasz as2, to unloadMovie(); lub visible=true/false;

 

No jakiś ruch jest, dopiero teraz do tego siadam, bo to taka robótka po godzinach. Otóż, gdy użyję unload movie, po kliknięciu w inny odnośnik, całe pole w którym AS tworzy galerię robi się czarne, pozostaje czarny kwadrat wielkości byłej galerii, no a poniżej pojawia się treść strony którą wywołałem. Visible nie działa w żaden sposób, więc nie mam jak to sprawdzić. Wiele ułatwić powinno >>TO właśnie tak jest skonstruowana moja galeria, jak w tym tutku, parę zmian naniosłem, ale to tylko w wymiarach i koordynatach.

 

EDIT: Dobra już zrobiłem, po prostu ta galeria tworzy 3 movie clipy, ja wyłączałem tylko 1.

Edytowane przez PatriarCHa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności