Skocz do zawartości

Szukam wydajnego render'era prostego w obsłudze


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknąłem się na program Keyshot 2 firmy Luxion.

 

http://www.keyshot.com/

 

Jestem studentem architektury, i nie mam za wiele czasu żeby się zagłębiać w bardziej złożone programy jak V-Ray czy Maxwell.

 

Keyshot spełnił by moje wszystkie wymagania, gdyby nie dosyć okrojona obsługa kamery. Czy zna ktoś podobne, proste, programy mające tak dobrą jakość renderów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Okej, może jednak czegoś nie doprecyzowałem. W swojej pracy korzystam z Archicada, do którego nie ma plug-in'u Vray'a. Dlatego potrzebuję raczej zewnętrznego studio. Fakt faktem, korzystam też w pracy z Rhino, do którego Vray istnieje i mógłbym importować model 3ds z Archicada do Rhino. Ale niestety ten eksport nie działa zbyt poprawnie.

 

Dlatego też bardziej mnie interesuję renderer w formie zewnętrznego studia niż plug-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxwell, ja tak działam, archicad->maxwell ewentualnie archicad->cinema4d-> maxwell :), teraz zapowiedzieli c4d ver 13, mają być spore zmiany w stosunku do obecnej wersji. Jeśli uzywasz rhino to do niego maxwell tez ma wtyczkę która dobrze działa. Maxwell nie jest trudny trzeba tylko o paru sprawach pamietać i dziala calkiem sprawnie. Musi byc tylko dosc wydajny komp w koncu to unibiased. Jeśli chodzi o keyshot to mam wcześniejszą wersję - hipershot 1.7 bodajze, ale do architektury moim zdaniem nie sprawdzal sie, szczegolnie do wnetrz, ze wzgledu na to, ze scene sie oswietlalo tylko mapami hdri. Kupiłem go gdy pracowalem w rhino i potem zalowalem ze nie zainwestowalem zamiast w niego w vray-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxwell'a i Artlantisa znam. W Artlantisie pracuję i w sumie szukałem do niego alternatywy z lepszą jakością renderingów. Maxwell już nie pamiętam z jakiego powodu odpadł... Po prostu liczyłem że jest jakiś program bardzo podobny do Keyshota, ale dobry do architektury i wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności