Skocz do zawartości

Render - raz jasny raz ciemny. Dlaczego?


Gość KittyG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zaczynam się uczyć tworzenia wizualizacji pomieszczeń. Stworzyłam przykładową scenę podążając za tutorialem:

 

http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-3d-studio-max/realistically-light-and-render-interior-scenes-using-3ds-max-and-vray/

 

Wszystkie ustawienia są zapisane dokładnie tak samo jak w przypadku tutka. Problem zaczyna się podczas próby wykonania przykładowego renderu, który ma mi pomóc ustawić oświetlenie. Otóż render jest randomowo albo bardzo jasny, albo idealny, albo kompletnie ciemny itd. Od czego to zależy?

Jeśli pokrywam wszystkie obiekty materiałem innym niż najprostszy materiał v-ray (standardowym max'owym szarym materiałem), problem nie pojawia się.

Z czego może wynikać ten problem? Czy duży wpływ na końcowy efekt będzie miało zastosowanie domyślnego max'owego materiału przy ustawianiu światła, gdy potem zastąpię go materiałami v-ray?

Dodam, że problem pojawia się nie tylko przy próbie renderowania wnętrz.

Moja wersja max'a: 2010, 32 bit

v-ray: 1.50 SP4

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Oto dwa przykładowe rendery:

 

test1ji.png

 

test3y.png

 

Jeżeli chodzi o operacje jakie między nimi wykonałam... no cóż - po raz drugi wcisnęłam guzik "render"... Nie zmieniałam żadnych ustawień.

Po pokryciu materiałami innymi niż szary v-ray obraz jest zawsze tak samo naświetlony. Jest też sporo jaśniejszy.

Nie ma więc konieczności "ratowania" tego renderu (:-)) ), chciałabym raczej wiedzieć skąd się bierze taka rozbieżność, żeby w przyszłości nie spotkać się z jakąś niemiłą niespodzianką :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A edukacja ponad zakładany przez uczelnie materiał do którego się zalicza?:-)

Wersje dla studentów (platforma msdn czy jak się to nazywa).

 

 

// edit

 

Problem rozwiązany, dziękuję wszystkim za zainteresowanie, wątek do zamknięcia :-)

Edytowane przez KittyG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności