Skocz do zawartości

GeForce GTS 450 a kiepska wydajność w vievporcie


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam następujący zestaw:

 

- Karta GeForce GTS 450 1 GB

- Procesor AMD Phenom X6 2.8 Ghz

- Ram 8 GB GoodRam.

 

Niedawno załadowałem sobie scenę 1.5kk poli i max dosłownie chciał zwymiotować, a tymczasem obciążenie procka wynosiło około 30% i RAM'u zajęte też było około 50 %.

 

Czy prawidłowo myślę iż jest to wina karty graficznej ? Jeśli tak to widzę po allegro że jest ona warta jakieś 300 zł. Czy za kwotę 300 zł kupię inną lepszą kartę która będzie się lepiej sprawować w 3ds Maxie 2011 ?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć

Miałem nie dawno podobny problem z 3ds maxem 2012. W moim przypadku viewport działał słabo nawet z samym boxem. U mnie pomogło wyłączenie bajerów w systemie: aero itp. .Po krotce ppm komputer>właściwości> zaawansowane ustawienia> wydajność i wszystko wyłącz może coś pomoże.

Pozdrawiam

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden geforce z seri 4x i 5x nie bedzie pracowal poprawnie w maxie ponizej 2012. Juz to bylo przerabiane walkowane. Z racji tego ze karta jest slaba to rowniez szalu nie bedzie w maxie 2012. Mialem radka 4870 512mb i o niebo lepiej pracowal niz obecny 460 2gb. Proponowalbym wymiane karty na geforca seri 2xx lub nowego radka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja miałem 1.5 kk poli a 500k to jednak różnica jest ^^

 

Sprawdzę czy podobne problem y są w maxie 2012.

 

Czy myślicie że Nvidia/Autodesk wypuści jakieś apdejty/łatki które to naprawią ?

 

A jeśli nie to na co polecalibyście wymienić taką kartę i jak duży byłby skok wydajności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikle szanse zeby jakiekolwiek latki sie pojawily problem jest znany wszystkim, autodeskowi i nvidi. Nikt z tym nic nie zrobil. :)

Skok wydajnosci bedziesz mial juz w Radeon 6950. Chyba ze chcesz troszke zaoszczedzic to proponuje geforca 285 lub jesli planujesz tylko pracowac w 2012 geforca 295 dwujajowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, odpaliłem sobie maxa 2011, i skopiowałem mój model 850k. Miałem tam około 1.8 kk poli i obracałem model na luzie. Skopiowałem ponownie i przy 2.6kk poli mam drobne klatkowanie, przy 3.5 kk to samo. Przy 4.3 kk też było całkiem całkiem, a na pewno nie jak przy tamtym.

 

W takim razie o co chodzi ? Czy technika wykonania modelu (tez 1.7 kk to był sculpt) a to 4.3 kk to było normalne modelowanie) ma znaczenie w kwestii wydajności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden geforce z seri 4x i 5x nie bedzie pracowal poprawnie w maxie ponizej 2012. Juz to bylo przerabiane walkowane. Z racji tego ze karta jest slaba to rowniez szalu nie bedzie w maxie 2012.

Proponowalbym wymiane karty na geforca seri 2xx lub nowego radka.

 

Jednak z lektury tego wątku: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=62474&page=4 wynika że taki np. GTX470 radzi sobie w maxie 2010 doskonale. Średnio ponad 2 razy szybciej od polecanego GTX260. Więc nie bardzo rozumiem na czym polegają problemy z wydajnoscią.

Czy słabość nowych GF (serii 4xx i 5xx) objawia się w jakichś szczególnych warunkach czy chodzi jeszcze o coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jakie tryby wysiwetlania obejmuje ten test ,zamieszczalem kiedys tu na forum bezposrednio link do wikipedi w ktorym problem byl opisany. Przewijalo sie rowniez na forum kilka watkow w ktorych to osoby nabyly topowe wersje tych geforcow i byly zawiedzione a nawet mocno zirytowane wydajnoscia i pozbyly sie kart. Problem jest zwiazany z wydajnoscia w viewportach. Jesli dobrze pamietam to pojawily sie linki do zagranicznych dywagacji na ten temat, z tego co pamietam rowniez do oswiadczenia nvidi ktora niepotrafi lub niechce w tym temacie nic zaradzic. Panuje opinia ze zabieg ten ma zwiekszyc sprzedaz quadro.

Nabylem geforc'a 460 2gb i moge osobiscie powiedziec ze to lipa totalna, wczesniej mialem radeon 4870 512mb . Roznica w wydajnosci jest strasznie widoczna na niekorzysc niestety geforca. Teoretycznie i praktycznie wydajnosc 460 powinna byc lepsza lub zblizona do w/w radeona. Niestety tak nie jest, odczulem znaczacy spadek wydajnosci ktory czasami doprowadza mnie do bialej goraczki. Karte ta w moim wypadku ratuje jedynie CUDA ktora staram sie wykorzystywac. Gdyby nie ten fakt polecialaby juz dawno na aukcje...

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku do którego link jest w moim opisie testowałem swoją kartę tj. GeForce GTS 450

Model: MSI N450GTS CYCLONE 1GD5/OC. Nie mam z nią żadnych problemów. Żadnych błędów nie zauważyłem.

Pracuje na aktualnym 3ds max 2012 ze wszystkimi Service Packami i poprawkami.

 

Przed chwilą odpaliłem scene 2 600 000 poly i w trybie realistic mam ok. 30 klatek na sekunde.

w trybie shaded jest ponad 100 fps.

 

niewiem dlaczego u Ciebie działa wolniej , najlepiej jakbyś udostępnił nam scenę z którą masz problem to wtedy sprawdziłbym u siebie.

a może okazałoby się że i u mnie nie działa :?

 

 

Tak poza środowiskiem 3ds max ...

Komputer złożyłem na początku lipca. ostatnio mam problemy z kartą graficzną ( albo płytą główną - nie wiem ). Gdy pracuje np w excelu obraz nagle robi się czarny i klawiatura nie reaguje - nie da się np włączyć caps lock. Czasami także szata graficzna Windowsa 7 zmienia się na kolor szary nieprzezroczysty. Obudowa SilentiumPC Pilum 400 Pure Black nie do końca mieściła kartę - musiałem wciskać ją na siłę. Ostatnio trochę powyginałem metalowe elementy wokół karty tak aby nie napierały na nią. Nie wiem w czym problem - sterowniki nowe.

Może się przegrzewa albo to płyta główna. Ogólnie słabo bo to tylko 3 miesiące :(

 

metalelement.jpg

 

metalelement2.jpg

Edytowane przez tomik8on69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak na siłę nie wciskałem. a nawet jeśli - jest drugi slot.

sterowniki mam aktualne , zasilacz markowy i kupiony na wyrost.

>> bios , karta lub slot w płycie - tyle widzę możliwości.

 

inna sprawa że dzieje się to tylko wtedy gdy karta NIE jest mocno wykorzystywana.

skłania mnie to do wniosków że coś jest nie tak ze stabilnością w idle a to już może być płyta albo słabe napięcie na CPU (też jest ok sprawdzałem ) .

Specyfikacja_komputera.pdf

Edytowane przez tomik8on69
dodano załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności