Jump to content

Pytanie


daniel0
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Nie wiem gdzie dokładnie powinienem zamieścić ten wątek, więc piszę tutaj. Jeżeli to zły dział to proszę o przeniesienie tematu do właściwego.

Otóż mam takie pytanie. Skończyłem właśnie budownictwo na Politechnice Rzeszowskiej, bardzo interesuje mnie tworzenie wizualizacji i projektów różnych budynków, jednak jedyny program graficzny z jakim miałem do czynienia w czasie studiów to Autocad i Archicad we własnym zakresie. Próbowałem trochę bawić się 3dmaxem ale nie jest to łatwe bez żadnej szkoły. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć na jakim kierunku można nabyć takie umiejętności. Myślałem nad informatyką/grafiką komputerową ale nie wiem czy to dobry trop. Może jakieś kursy? Będę bardzo wdzięczny za jakakolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję na początek eksportowanie sceny z archicada do maxa w formacie 3ds i texturowanie + światłow V-ray.Dodając oczywiście jeszcze modele w maxie, importowanie modeli to żaden problem.Następnie tutki z netu i książka fora i stopniowo zaczniesz ogarniać.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ok, więc przez święta postanowiłem się w końcu przemóc i zacząć przygodę z Maxem. Oto co udało mi się zrobić. (Modele nie są moje, poza łóżkiem i firanką :p, za to teksturowanie i ustawianie świateł to już moja robota). Porównując to z obecnymi tu pracami dochodzę do wniosku, że jeszcze sporo przede mną nauki ale wskazówki byłyby mile widziane.

 

2j5kh1x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy