Skocz do zawartości

Render+foto


piekarzanin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem z odpowiednim połączeniem fotografii z renderem. Niby jest dobrze ale coś nie pasuje... Dlatego postanowiłem poradzić się najlepszych :) Prosta scenka- jakieś biuro (pracownia) i osoba przy oknie (niezadowolona z efektów swojej pracy). Zastanawia mnie też światło rozchodzące się po pomieszczeniu, czy oddaje klimat pochmurnego dnia?

Z góry dziękuje za uwagi i podpowiedzi.

 

 

biuro421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Musisz przepalić widok za oknem to raz. Dwa, światło zza okna powinno być widoczne jako światło kontrowe a od strony kamery człowiek powinien być dużo ciemniejszy. Przy takim świetle należałoby jeszcze rozmyć cień człowieka. Najlepszym wyjściem byłoby strzelić zdjęcie jeszcze raz.

 

Zaobserwuj jakie ciemne są boki fotela i biurka. Człowiek wygląda przy nich jak doświetlony lampą z tyłu.

 

//EDIT: Poglądowo co jest do zrobienia IMO. Napisz to usunę.

 

biuro4212.jpg

 

Przesunąłem ekspozycję za oken w górę, zwiększyłem nieco kontrast i dorzuciłem chłodną dominante.

Edytowane przez Lucek
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło, które świeci zza okna jest obecne na renderze ale nie ma go na zdjęciu człowieka, tu leży problem. Światło kontrowe oświetla kontur lub włosy postaci by wydobyć je z tła.

BTW Po raz kolejny zauważam że znajomość zasad fotografii bardzo pomaga w pracy w 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności