Skocz do zawartości

[Rendering sieciowy]Jeden z kompów się wyłącza !!??


Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory wszystko działało bez zarzutu. Mam 3 kompy na 32 bit systemie, ustawione jest tak, że każdy u siebie ma identyczny folder w którym zapisuje klatki. Max bez żadnych pluginów, scanline renderer. (jesli to ma jakiekolwiek znaczenie) Przed chwilą jeden z kompów (o zgrozo ten najmocniejszy) zaczał mi się wyłączać w trakcie liczenia pierwszej klatki którą otrzymuje. (Nie jest to komp na którym jest uruchomiony menager) W taki sposób jakbym go wyłączył wyłącznikiem. Pozostałe 2 kompy renderują bez zarzutu. Nie pomógł restart wszystkich kompów. W rendering sieciowy bawię się od dobrze ponad roku i pierwszy raz stykam się z czymś takim. Co jest grane ??? pomóżcie, bo poza reinstalem maxa to nie mam pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

procek sie przgrzewa? zasilacz nie wydala? Takie byly by moje pierwsze wrozby jesli chodzi o hardware. Sprawdz czy dzieje sie to samo jak recznie na kompie odpalisz render, bedziesz przynajmiej wiedzial czy to cos wspolnego z renderingiem sieciowym czy nie.

 

ps. czemu w temacie masz "??" pytasz czy komp sie wylancza ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę że to samo się dzieje jak odpalam normalnie. Nie myślałem że to może być sprawa hardware'u, bo gram bezproblemowo. A już na pewno nie zasilacz, bo przy graniu grafa więcej ciągnie.

Może to pamięć/procek, które tak bardzo przy graniu nie sa obciażone jak przy renderingu...?

 

p.s. Wyłącza, nie wyłancza, skoro już się poprawiamy haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlacz sobie program w rodzaju SpeedFan i sprawdz jakie temperatury procek osiąga. Skoro masz go juz jakis czas to moze byc chocby problem z wiatraczkiem ktory sie zakurzyl i nie wydala juz tak z chlodzeniem i trzeba biedaka przedmuchać. Mam wrazenie ze RAM sypal by bledami od dawna, jeszcze mi sie nie zdazylo zeby ram nagle zaczol sie pluc ni z tego ni z owego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchałem kurz z radiatora na procku i śmiga. Ale i tak dziwna sprawa, bo nie było tego kurzu dużo, ostatni raz jakoś w sierpniu-wrześniu przedmuchiwałem. A wczesniej robiłem to o wiele rzadziej i nic sie nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :) Z czasem wiatraczki troche traca na wydajnosci, pasta termiczna robi sie sucha, kosci trzeszczą... e, moze nie do konca :) i warto zająć sie staruszkiem. Ja ostatnio wyciagnolem z zakamarkow kompa tyle kurzu ze teraz zaluje ze nie porobilem zdięć, mialbym pamiątke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co do procka to miałem podobną sytuacje kiedyś, tylko że ogólnie komp się wyłączał kiedy chciał. Gdy nałożyłem nową pastę problem znikł.

Sprawdź temperaturę podczas renderingu jak zobaczysz coś co Cie nie pokoi to może być pasta skoro chłodzenie chodzi Ci normalnie i nie jest zakurzone ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności